optik termokupul

arkadaşlar bi uygulamada ölçüm yaptığı alanı lazer ile belirleyen optik termokupula ihtiyacım var acaba böyle bişii daha önce kullanan varmı varsa ürün koduna ihtiyacım var

arkadaşlar bi uygulamada ölçüm yaptığı alanı lazer ile belirleyen optik termokupula ihtiyacım var acaba böyle bişii daha önce kullanan varmı varsa ürün koduna ihtiyacım var

Cihazın adı pirometre (pyrometer) diye geçmekle birlikte piyasada bir çok marka var. Biz kalıp sıcaklklarını ölçmek için Rondott markasnı kullanıyoruz.

üstadım nette bişiler buldum ama hala ölçüm yaptığı alanı lazer ile belirleyeni bulamadım

leuze marka var çok küçük ve kullanışlı birde amerikan var adı aklıma gelmedi bu konuda çok ürünleri olan bir marka termal kamera vs...

DT8855.gif

bu tipler INFRARED TERMOMETRE olarakta bilinir -50 ila 1000 derece arası ölçüm yapabilir.

1000 derece üzeri ölçümler için pyrometer kullanılır

merhabalar

pirometre kullanımı konusunda gerekli bütün bilgileri eğer hala ihtiyacınız varsa benden alabilirsiniz.
Pirometre kullanırken dikkat edilmesi gereken çok özel hususlar vardır.
1- ölçeceğiniz metaryel nedir
2- ölçeceğiniz sıcaklık ve cihazın çalışacağı ortam koşulları
3- istediğiniz hassasiyet
4- Taşınabilir mi? sabit analog çıkışlı bir model mi?

Bunlar belli başlı sormanız gereken sorular

İhtiyacınız bilgiler için bana ulaşın lütfen

Merhabalar Arkadaşım

Pirometreler konusunda dikkat edilmesi gereken çok konu vardır.

En basiti ölçüm yapacağı yüzeye göre pirometrele metal ve non-metal yüzeyler olarak ikiye ayrılmakta ve 0,7 mikron dan başlayıp 14 mikrona kadar çıkan farklı dalga boylarında çalışmaktadır. Konu hakkında yardıma ihtiyacın var ise bana ulaşabilirsin.

Tuana Mühendislik

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri