Oparatör Paneli

turgayipek

Üye
op 3 kullanımı hakkında bilgisi olan varmı. op üzerindeki yazılımı tuş takımını kullanarak nasıl silinir acil yardım teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
turgayipek ' Alıntı:
op 3 kullanımı hakkında bilgisi olan varmı. op üzerindeki yazılımı tuş takımını kullanarak nasıl silinir acil yardım teşekkürler
op3 içine baktımda pil yok içinde .protool ve data kablosuna ihtiyacın var..

turgayipek kardeş,
op3 üzerindeki konfigürasyon yazılımını silmek için ekran açıkken ESC+sağ yön tuşu+aşağı yön tuşuna üçüne aynı anda bir müddet basmalısın. konfigürasyon silindikten sonra op3 ingilizce standart ekranı yükler.

Arkadaşlar,
sımatıc protool'u kurdum ancak, yeni bir proje oluşturduğumda test menüsünden runtime ve simülasyonu aktif olamadıkları için çalıştıramıyorum. zannedersem authorization olmadığından dolayı. authorization olmadan runtime ve simülasyonu nasıl çalıştırabilirm? yardımlarınızı bekliyorum.
ayrıca Hasan Bayazıt'ın PLC proğramlama ve operatör panel konfigürasyonu kitabını alıpta inceleyen oldu mu,nasıl bir kitap?

kitap hakkinda bilgisi olanlar yazarsa bende almayi dusunuyorum tsk ler

turgayipek kardeş,
op3 üzerindeki konfigürasyon yazılımını silmek için ekran açıkken ESC+sağ yön tuşu+aşağı yön tuşuna üçüne aynı anda bir müddet basmalısın. konfigürasyon silindikten sonra op3 ingilizce standart ekranı yükler.

OP'ye enerji vermeden yukardaki tuş kombinasyonuna basmalısınız ve OP açılıncaya kadar basılı tutacaksınız. OP açıkken bu tuşlara basmak işe yarar mı merak ettim doğrusu.

turgayipek kardeş,

Bilgi için teşekkürler.

Yanlız birşey sorucam birşeyler yükledim fakat.tranfer moduna geçtiğinde
ekranda ^^^^^^^^^^ bu şekilde yukarı bakan oklar çıkıyor ve restart yapıyor.
^^^^^^^^^^

sebebi ne olabilir yarın konfig silmeyi deneyeceğim fakat bunun sebebini öğrenmek istedim bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Arkadaşlar,
sımatıc protool'u kurdum ancak, yeni bir proje oluşturduğumda test menüsünden runtime ve simülasyonu aktif olamadıkları için çalıştıramıyorum. zannedersem authorization olmadığından dolayı. authorization olmadan runtime ve simülasyonu nasıl çalıştırabilirm? yardımlarınızı bekliyorum.
ayrıca Hasan Bayazıt'ın PLC proğramlama ve operatör panel konfigürasyonu kitabını alıpta inceleyen oldu mu,nasıl bir kitap?
Hasan Beyazıt benim hocamdı kitabınıda inceledim PLC bilgisi üst düzeyde olan bunuda kitabına yansıtmış nadir hocalardandır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri