Op170b Programlama Konusunda Yardim

gogoce

Üye
Arkadaşlar merhaba . Bana acilen Siemens OP170B operatör paneli programlama konusunda program ve programlama kablosu bilgileri yanısıra S7-200 CPU 224 ile nasıl kullanırım bilgi veren olursa sevinirim

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ÇOK ACİL LAZIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
OP7 ile s7-200 224 arası haberleşmeyi profibus kablosuyla yapmıştım. Sanırım OP170 ile de olabilir. Protool da OP projesi oluştururken parametre kısmında s7-200 ü seç ve profile kısmından ise PPI protokolü ve hızıda 9.6 seç. Profıbus kablosunu panelin IF1B kısmına takılıyor diğer ucuda s7-200 portuna takılacak. Heriki sonlandırma dirençlerinide On yaparsın. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

seri haberlesme kablo ile haberlesilebilirmi TP170B de haberlesilir ise kablo baglantilari nasil olmali

OP7 ile s7-200 224 arası haberleşmeyi profibus kablosuyla yapmıştım. Sanırım OP170 ile de olabilir. Protool da OP projesi oluştururken parametre kısmında s7-200 ü seç ve profile kısmından ise PPI protokolü ve hızıda 9.6 seç. Profıbus kablosunu panelin IF1B kısmına takılıyor diğer ucuda s7-200 portuna takılacak. Heriki sonlandırma dirençlerinide On yaparsın. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Sanırım arkadaşın bahsettiği şey, Aradaki kablolamada normal bir profibus kablosu (mor kablo) kullanıp, soket olarak da profibus soketlerini kullanmak. Sonuçta bağlanı bu soketlerle daha kolay oluyor (lehim derdi yok). Ayrıca, Protool programında, haberleşmeyi PPI protokolü olarak ayarlamak ile, Siemenslerin PLC'lerindeki MPI/PPI haberleşmeden bahsediyor. Sonuçta kablosunu hazırlamak gibi bir dert yok. Ayrıca, haberleşmeyi ayarlamak gibi de bir dert yok.

merhaba. tp170b color panelim var. protool ile programlanmış. ben bundaki programı çekmek istiyorum. elimdeki kablo 6es7901-1bf00-0xa0. prosave kullanmak istiyorum fakat bendeki prosave vincc flexible ile yüklenen versiyon. bunula çekmeyi denedim ama bağlantı kuramadım. daha önce yapan varsa bu programı ekrandan nasıl çekerim. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Panelin arkasındakı compact flash kısmına flash'ı tak daha sonra ekrandan backub al bu kadar.

seri haberleşme RS232 de bağlantısı
2 ile 2
3 ile 3
5 ile 5
ve her ikisi içinde (4 ile 6) ve (7 ile 8)köprüle ,masa üstü ve RS232 haberleşmesi olan her bilgisayardan istedigini yaparsın Protool programı olması şartı ile
soketler dişi (female)

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri