online kimse yokmu ya acil yardıma ihtiyacım var lütfennnn!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetkose

Usta Üye
Merhaba ben bir devre yapmaya çalışıyorum ama beceremedim yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..
Sorun şu, kumanda panosundan start verince ilerleyecek ve ayarladığım yerdeki limit sivişini görünce geri dönecek ve ilk baştaki yere gelince diğer sivişi görecek ve duracak bana böyle bir devre lazım beceremedim birtürlü yardımcı olursanız sevinirim selamlar...!

Elektro pnömatik bi devreyimi kontrol edicek ?

hayır
limit sivişli ileri geri hareket edecek

msn eklerseniz görüşelim bu konu ile

benim sorduğum soru ileri geri gidicek olan nedir ? ben şu an kurstayım msn kullanamıyorum

Sorun şu, kumanda panosundan start verince ilerleyecek ve ayarladığım yerdeki limit sivişini görünce geri dönecek ve ilk baştaki yere gelince diğer sivişi görecek ve duracak,ileri gidecek olan üç fazlı bir motora bağladığım kaide yani bir kol yaptım ben yatay hareket ediyor o kol hareket edince ilerdeki sivişi görnce geri gidecek ve gerideki sivişi görünce duracak

tamam çok acilmi lazım kağıt üzerinde çizdim ama herhangi bir programda çizmedim festoda çizip caps alırım sana gönderirim

şimdi net olarak yazayımben ne yapmaya çalıştığımı siz ona göre değerlendirirseniz daha iyi olur sanırım; ben br pano yaptım yeni yaptığımız makine için,bu panoda iki adet motora start ve stop verecek sistemi tamamladım ama bunların haricinde; birtane hidrolik ünite var bunun kontrol valflerini kontrol edebilmek için makinenin ileri son noktasına sınır anahtarı ve geri son noktasına sınır anahtarı ekledim,şimdi panodan ileri butonuna basınca ilerleyecek ve ileri sınır anahtarını görünce geriye gidip geri sınır anahtarını görünce duracak, sonra tekrar işlem yinelenecek,ben şuan dediğim gibi start ve stopları yaptım haricen panodan ileri,geri ve stop şeklinde butonlu olarakda yönlendiriyorum ama sorun ileri butonuna basınca ilerleyip ilerdeki sınır anahtarını görerek geri gidecek ve geride sınır anahtarında duracak bunu aşamadım bir türlü...yardımlarınızı bekliyorum.saygılar....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri