On grid inverter arizasi

umitt07

Üye
Evimde kullandığım ongrid inverter arızalandı içinde tık tık diye bir ses geliyor.neden olmuş olabilir antalyadayim 3 gündür tamir ettirecek yer arıyorum ama henüz bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Küçük güç ise,tamir yerine,yenisini almak
daha uygun olsa gerektir.

Evet bir iki tanıdığım var. Sorayım bilgi dahilinde ise yönlendirebilirim.

Yapabilirmiyim görmem lazım. Cok denk geldiğim cihazlardan değil.

Keşke biraz arıza hakkında bilgi verseydiniz.
Şebekede çalışıyor panelden çalışmıyor vs vs

Son düzenleme:
Benim inverter on grid olduğu için akü yok sistemde anlık üretiyordu. Sadece içinden dediğim gibi tık tık ses geliyor .hani role içinde aç kapa yapınca bı ses gelir ya onun gibi.2000 watlik

Benim inverter on grid olduğu için akü yok sistemde anlık üretiyordu. Sadece içinden dediğim gibi tık tık ses geliyor .hani role içinde aç kapa yapınca bı ses gelir ya onun gibi.2000 watlik
bak güzel insan, on grid yeni nesil bir cihaz, tık tık sesinin neden olduğunu sadece anlayan açıp bakan kişi bilebilir. bak sana kolay olan röle üzerinden gideyim. röle çekmeye çalışıyor çekemiyor; olası arızalar
1- ayaklarda soğuk lehim
2- süren ayaktaki direnç arızalı (özelliğini yitirmiş değer kaybetmiş)
3- süren ayağı besleyen kondastör arızası (özelliğini yitirmiş değer kaybetmiş)
4-sürücü entegre arızası veya çıkış voltaj ayağındaki olası arıza
5-rölenin kendisi arızalı
6-o bölgeye geln voltaj beslemesinin bozulması

yani sadece tık tık gelen sesten nokta atışı yapmak, benim şişe dibi gözlüklerimle keskin nişancı olmam demektir. tamir işi mühendislikten farklıdır. şimdi bu soruyu ben mühendismişim gibi cevap vereyim size,; cihazınızda muhtemelen voltaj dalgalanmasından dolayı bir sistem arızası olmuş, lütfen servise götürünüz. cevap yalnış mı değil. son derece doğru bir cevap, çünkü mühendis onu bilmek zorunda değil. mühendisin işi, sistem tasarlamak veya çalışan sistemi korumaktır, arge çalışması yapmaktır. ( bu arada kesinlikle mühendis arkadaşlarımı küçümsediğimi zannetmeyin, mühendis devre şemasına bakar görür ve okur, ben devre şemasında aradığımı bulana kadar akşam olur)

Evet konunun başında belirttigim gibi Antalya da bu inverterin tamirini yapacak birini arıyorum bulamadığım için foruma yazmak istedim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri