OMRON SYSMAC CQM1

gosti

Üye
Merhaba

Daha önce aynı konuyu OTOMATİK KUMANDA bölümünde açtım ama hala yerimde sayıklıyorum.

İlgilenen arkadaşlar link te verdiğim dosyaya bir göz atıp bu PLC yi nasıl programlayacağım konusunda yardımcı olabilirse ortaya kollektif çalışma çıkaracağız.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Cutting_Machine.xls
    320 KB · Görüntüleme: 16
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu projeyi siemens plc ilemi yapacaksın panodan pek birşey anlamadım valla :)

arkadaşım omron sysmac plc eski plc lerden olduğu için onu syswin 3.4 ile proğramlayacaksın www.omron.com.tr ye gir oradan iste mail ile gönderiller bağlantı kablo rs232 şemasınıda iste ben aynen öyle yaptım oldu

Teşekkürler anil43 bende aynısını yaptım.
Programı gönderdiler. Kablo ile ilgili bilgiyi daha yollamadılar.
Şimdi program üzerinde çalışıyorum.
İnşallah becereceğim.
:)

arkadaşım programı bende indirmek istiyorum. ve kablo bağlantı şemasını bulabileceğim en kısa yol. gösterirseniz sevinirim

erdoganv ' Alıntı:
arkadaşım programı bende indirmek istiyorum. ve kablo bağlantı şemasını bulabileceğim en kısa yol. gösterirseniz sevinirim
arkadasım omron plc lerle ılgılı bılgıye www.omron.com.tr de kı yukleme merkezınden ulasabılır yada bana proje seklınde getırırsen burada beraberce calısırız.hemde arkadaslar ıcın ornek olur.

gosti ' Alıntı:
Teşekkürler anil43 bende aynısını yaptım.
Programı gönderdiler. Kablo ile ilgili bilgiyi daha yollamadılar.
Şimdi program üzerinde çalışıyorum.
İnşallah becereceğim.
:)

hocam konu hakkında son durumunuz nedır.bılgı verırsenız burada beraberce yaparız .oncelıkle calısma seklını acıklarsanız.vede konvansıyonel semanızıda eklersenız

ArkadaŞlar Bende De Cqm1 Var. Ben Programi Plc Ye Atamiyorum. Compİle Edİyor Ama Cİhaza Atamiyorum. Bİlgİsİ Olan Varsa Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm.....

arkadaşlar kablolar dosyasını vermiştim.

tekrar veriyorum

Ekli dosyalar

• KABLO.rar
    730.9 KB · Görüntüleme: 29

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular