Omron sysdrive 3g3mv yardım

:(:( ARKADAŞLAR İŞ YERİNDE Bİ ESKİTME MAKİNASI VAR VE BUNUN HIZININ ARTIRILMASI GEREKLİ BENDE OMRON SYSDRİVE 3G3MV 5.5 KW Bİ İNVERTER VAR BU İNVERTERİN FREKASNSINI YÜKSELTTİM FAKAT ol2 DİYE Bİ HATA ÇIKIYOR KARŞIMA ELİMDEKİ YARIM YAMALAK Bİ KATALOG VAR TAM AÇIKLAMALI VEYA SADECE HATA KODLARINNI ANLATAN Bİ KATOLOG VARMI KİMSEDE

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

(bu arada frekans yükseltmemden kaynaklanan bi sorun olacağını sanmam çünkü telemekanik markada 250 hz ye kadar çıkardığım bi motor :D 1 yıldır çalışıyor )

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
OL2 bildiğim kadarıyla aşırı akım hatası cihazın kalkış duruş rampalarını uzatman gerekli yada çalışma frekansı çok yüksek ve yük ataleti fazla ise frenleme direnci kullanman gerekli cihazın optimizasyonu yada cihazın çıkışında akım trafoları var cihazdan dolayıda OL2 geliyo olabilir

OL2 Arızası inverter aşırı yük arızasıdır.manuelini ekliyorum.Ayrıntılı olarak bakabilirsin.

Ekli dosyalar

• 3G3MV MANUEL.pdf
    2.2 MB · Görüntüleme: 504
ol2 arızası aşırı yük hatasıdır motorunu kontrol et kalkış sürelerini uzat

Slm arkadaşlar iş yerinde bir tane şardonlama makinası var. ve üzerinde 11kw'lık 6 adet Omron Sydrive 3g3hv inverter var. Sorunum şu. Alt tambur hızıyla üst tambur hızı arasında büyük bir fark var birisi cok yavaş dönüyor diğer cok daha hızlı bu yüzden kumaşları parçalıyor.Makina durduğunda kozalaklar kumaşı araya kıstırıp yırtıyor. bu inverterlerin proğmalama değerlerini [hız ,durma süresi ,kalkış hızları vsvs] bilen arkadaş varsa lütfen bana yardımcı olsun. Teşekkürler şimdiden

Evet baktım teşekkür ederim ilgin için. Fakat ben şunu öğrenmek istiyorum 1998 model lamperti şardon yolma ve tarama değerleri lazım invertere girilen Fref misal 38 tarama 51 yolma bu dğerlerde şardon yapıyor fakat alt tamburdan geçen kumaş üst tambura gecerken kıvrışık bi şekilde gidiyor buda kumaşta kırık yapıyor eğer o kıvrışıklığı nasıl gideririm taramayı 45veya üstüne çıkarırsam kıvrışıklık gidiyor fakat bu kezde şardon yapmıyor kafayı yicem :)

Yok mu yanıtlayacak biri:(

slm nitra, bahsettiğin uygulama sarma boşaltma şeklinde çalışıyorsa tork kontrolü yapabilirsin. Bir taraftan kumaşı boşaltırken diğer taraftan kumaşı aynı gerginlikte çekip sarıyorsun. Burada kumaşın gerginliğini algılayıp , invertere tork referansı olarak vermen gerekiyor. Bunun için bazı özel analog çıkış veren sensör var.(Bu sensörler kumaşun gerginliğini ölçüyor.)Sensörün analog çıkışını inverterin analog girişine bağlayıp, tork kontrolü yapıyorsun. Bahsettiğin makinayı tam olarak bilmiyorum ancak bir fikir verebilmişimdir umarım. saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri