Omron Ssr İletimde Kalma

ilhuns

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Yaptığım devre 16f877 ile opta üzerinden omron ssr devreye giriyor faket süre sonlanınca ssr iletimde kalıyor sürekli bilgisi olan var mı acaba ssr üzerinde dc 5v geçirmek için kullanıyorum ssr 220 2a acaba sorun bundan dolayı olabilir mi?

ssr çıkışı triyak ise dc gerilimde iletimde kalması bence gayet normal.sanırım ac gerilimde sorun olacağını sanmıyorum...ssr rölenizin ac mi dc mi olduğunu önce belirleyin ona göre bağlayın.rölenizin markası modeli nedir yazın isterseniz yada datasheetine bir bakın.kolay gelsin...

Yardımınız için çok teşekkürler Omron g3mb-220p modeli baktığım kadarı ile ac peki bir çözüm bulma şansım varmıdır kartı komple baştan yapmak yerine

Yardımınız için çok teşekkürler Omron g3mb-220p modeli baktığım kadarı ile ac peki bir çözüm bulma şansım varmıdır kartı komple baştan yapmak yerine
datasahhetten yanlış anlamadım ise giriş dc kontrollü çıkış aç kontrollü yani çıkış tarafınız yükünüz ac olmalı giriş (kontrol) tarafınız dc olmalı Solid State Relays - PCB Mount 5VDC/100-240VAC 2A yazıyor....bakın link...https://www.mouser.com.tr/datasheet/2/307/g3mb_0609-1189645.pdf ...

Evet çıkış ac kontrolu ssr ları değiştirmekten başka bir çağre yok gibi

Neden 5 volt gecirmek icin ssr kullaniyorsunuz?

Daha basit yonremlerde var.

2N3055 olabilir mesela elinizde var ise. BD serisi transistörlerde olur mesela BD243 , TIP31 v.s. örnekler arttırılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri