Omron sürücüyü plcde programlama

Merhaba, yaptığınız bu uygulamalarda haberleşme hataları oluyor mu? Bu gibi durumlarda sürücülerin devreden çıkması iyi olmuyor. Baud rate'i genelde kaç tercih ediyorsunuz.
Merhaba ben genelde yavaş frekanslar yazıyorum yada 2. ve 3. hızlara yazarak frekansları dijital seçerek kullanıyorum, Hızlı uygulamalarda frekans yazmak ve teyit etmek zor tabi delta sürücüler 38400 baudrate e kadar destekliyordu (son kullandıklarım),Haberleşme hatasını teyit etmek önemli ve panel haberleşme hatası olduğunda alarm veriyor ve bu alarm çekilebiliyor mu bende sizinle birlikte araştıracağım.Panelden yazılan değeri önce plc adresine yazıyorum sonra makro ile sürücülere atıyorum,son kalan değerler üzerinden çalışıyor.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bu dediğinizle benim anlattığım farklı ben sürücülere yazdığım Max frekansa göre skala etmek istiyorum
Merhaba sanırım ben en başından tam anlayamamışım,
Siz panel üzerinde motor1 motor2 motor3 motor4 alanlarına 0 ile 100 yani %0 ile %100 arasında ayarlayabilmek istiyorsunuz,
Bu ayarladığınız değer kadar da inverterin maksimum ile minimum frekansları arasında çalışma frekansları olsun istiyorsunuz doğru anlıyorsam ;
Inverterlerin frekanslarını sadece panel üzerinden yazmak istiyorsunuz ve haberleşme hattınız bu şekilde baglı ;
Delta marka HMI panelde ben bu işi şöyle yapıyorum;
Ekranda 4 adet inverter % değeri için değer girilebilecek alanlar olduğunu düşünelim, bu alanlar panelin içindeki adres alanına yazdırıyorum ;
Data1 inverter1 max değeri
Data2 inverter1 min değeri
Data3 inverter % değeri
Data4 inverter frekansı
Data4 = (Data1-Data2) *(Data3/100)

Data4 ü belirli zamanlar içerisinde (100ms örnegin) invertere yazdırırsaniz panelden bir değişim olduğunda 100ms de bir hesaplayıp invertere yazacaktır

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri