omron programlama kablosu

memoharici

Üye
arkadaşlar sizler için basit bir kaç sorum olacak
1-omron cpm1a serisi plc yi programlamak için cpm1-emu01-v1 programlama kablosu yeterlimi başka kabloya ihtiyaç varmı?
2-omron plc nin tüm serilerini tek kablo ile programlama mümkün mü?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar sizler için basit bir kaç sorum olacak
1-omron cpm1a serisi plc yi programlamak için cpm1-emu01-v1 programlama kablosu yeterlimi başka kabloya ihtiyaç varmı?
2-omron plc nin tüm serilerini tek kablo ile programlama mümkün mü?

cpm1-emu01-v1 Expansion Memory Unitesidir.Programlama kablosu cpm1- cıf 01 kullanmalısın.
Omron plc lerde seri port olan modellerin tamamında tek bir kablo kullanabilirsin.
cpm1 gibi kompact serilerde ise cıf 01 dönüştürücü kullandıktan sonra yine seri kablo ile bağlanabilirsin.

benim bildiğim araya özel omron kablosunu attıktan sonra omron haberleşme kablosuyla hepsini haberleştirebilirsin.burda önemli olan özel kablonun uyumu.yani kablonun model farkı.cqm1h ınki farklı cjm1 inki farklı mesela

Cjm1 cpu 13 plc yi seri porttan direk pc ile haberleştirebilirmiyiz.Netten 3 adet bağlantı şekli buldum 3. ile de haberleşemedim.Nerede hata yapıyorum acaba?
Kolay gele

comport'la haberleştirebilirsin.önemli olan özel omron kablosu

2-----------------3
pc 3-----------------2 plc
5-----------------9

ben bu kabloyu cqm serisinde kullanıyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri