omron plc oparatör panel ile kumanda

etiger

Üye
bu konu hakkında bana yardımcı olacak dökümanlar arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar..
senin konu çok geniş bir konu.operatör paneli ile plc yi kumada etme derken tam olarak ne yapacağını anlat ki daha iyi yardımcı olalım.döküman içinse ;
konu başılıklarını iyice incelemeni yavsiye ederim."Diğer PLC Markalarının Dökümanları" ve "HMI sistemleri" konularına bak..

plc programı içinde bulunan değerleri değiştirmek için paneli kullanmak istiyorum.örnek zaman rolesi-sayıcı değerleri gibi ve ayrıca panelin plc üzerindeki adreslerini ve panele proram verme

hangi marka panel kullanıyorsun bilmiyorum ama..dokunmatik olan tüm panellerde "numeric entry" yani sayısal giriş ifadesi ile plc içerisinde ki registerlerin değerlerini değiştirebilirsin.ekran programını hazırlarken ekrana bir numeric entry koy .sonra ona çift tıkla veya properti den hangi adresin değerini değiştireceksen onu belirt.omron plc demişsin mesela d1 yazabilirsin.d1 bir counter in set value si ise onun değerini değiştirmiş olursun,şayet bir timer set value ise bu kez timer değeri değiştirmiş olursun.
numeric display kullanarakta plc içerisindeki herhangi bir adres ,timer,counter vs değerlerini sadece okuma yapabilirisn..

bu konu hakkında dökümanlar varmı.bana gönderebilirmisin.teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri