Omron PLC Error Device Hatası

makina çalışırken devamlı suretle bu hatayı veriyo yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet hocam toplam 14 adet 8200 sürücüm var device netlerini değiştirdim arıza sayısı azaldı ama hala veriyo aklıma şu geliyo daha önce tekstil makınasının birisinde başıma gelmişti tarak devamlı arızaya geçiyordu hata koduda vermiyordu bende plc nin hafıza pilini söküp biraz bekledikten sonra tekrar taktım makina fabrika ayarlarına geri döndü ve bir daha arıza vermedi sizce bu yöntemi denemelimiyim yoksa sizin başka bir tavsyeniz olurmu bu arada makinanın topraklaması tam güç kaynaklarınında (24dc) eksi uçlarını gödeye verdim ama sonuç olumsuz artık sıkıldım arızayı aramaktan en son bütün sürücüleri değiştirmeyi bile düşünmeye başladım

PLC ye bağlanıp verdiği hataya bakmayı deneyin...Tabi bunu plc de cpu nun üzerinde kırmızı ışık yanıyorsa bakın.....Alarm sistemin çalışmasından geliyorsa programa online olup alarm link ini bulup oradaki şartlardan niye alarm geldiğine bakılmalı...burdada omronun plc komutlarını iyi bilmek gerekiyor.....(Yoksa senin operatör paneli plc ile hiç mi haberleşmiyor ?? )

bu hatayı alıyorum plcde ve pressleme işlemini yapmıyor plc ile, manualde yapıyorum ileri geri presslemeyi. programda olan bir şey yok görünürde hataları temizledim ancak tekrar ortaya çıktı bu hatalar, hmı paneldede error faultlar silinmiyor lütfen yardımcı olur musunuz bu hata nedir

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-11 at 14.21.04 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-11 at 14.21.04 (1).jpeg
    209.9 KB · Görüntüleme: 7

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular