Omron Haberleşme Kablosu

merhabalar C200HG plc bağlanmak istiyorum 9pinli kabloyla
PLC 2-----2 PC
3-----3
4-----8
5-----7
9-----5

1-4-6 kısa devre

nu şekilde plc ye bağlanabilirmiyiim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar C200HG plc bağlanmak istiyorum 9pinli kabloyla
PLC 2-----2 PC
3-----3
4-----8
5-----7
9-----5

1-4-6 kısa devre

nu şekilde plc ye bağlanabilirmiyiim

evet bende merak ediyorum baglanamiyorum

usb ile yaptigim kablo arasinda radioshack usm serial donusturucu var
yardim lutfen

evet bende merak ediyorum baglanamiyorum

usb ile yaptigim kablo arasinda radioshack usm serial donusturucu var
yardim lutfen

Usb serial dönüştürücünün çalıştığından eminmisin?Çeviriciyi başka bir programla deneme şansın varsa denemelisin.

9pin male 9 pin female
pc_____________plc
2______________2
3______________3
4______________8
5______________7
9______________5
bos______________ 1
bos______________ 4
bos______________ 6 köprü olacak

baglantınız dogru ama iki seceneğiniz var
1_ plcye sadece programmer acık ve plc'ye yukleyecegın program senin bilgisayarında mevcut iken baglanıyorsan programın sol tarafında NewPLC1[c200hg]offline yazan bir yer olacak oradaki baglantı ayarlarını yapman lazım toolbas sysmac way gibi driver kısımlarını
2_ sadece programmer'i acıp ust menulerden sırası ile plc > outo online > direc online > acılan pencerede serial connection ve baglantı hızını secmen lazım sonra otomatik olarak plcyi tanıması beklıyeceksın bir kac kez denemen gerekebilir cevredeki harmoniklere, serial dönüştürücüne ve baglantı kablonun uzerindeki parazitlerin derecesine göre

ama yinede baglanmıyorsa yaptıgın kablodaki 9 pin soketleri iyi incele bazen önündeki rakamlarla arkadaki rakamlar tam tersi oluyor onlara dikkat et kolay gelsin

yukarıdaki pc plc 9 pin serial baglantı kablosu tum omron plc'lere baglanmak için kullanılır buda dip not olsun ;)

ilk önce usb serial dönüştürücünün cd sini bulup bilgisayarına yüklemelisin.daha sonra aygıt yöneticisinden usb nin bağlı bulunduğu portu bul.
cx designer veya cx programmer içindeki pt ayarlarından ve communication ayarlarından aygıt yöneticisindeki usb nin bağlı olduğu (com3 veya com4 olur genelde) giriş portunu yaz ve download veya upload edebilirsin.

plc erkek pc dişi
2 2
3 3
4-5 köprü 4-6 köprü
7-9 köprü(dişi 5'e) 5 (erkek 7-9) bağlanacak
7-8 köpü

pc tüm omron plc'lere bağlanır nt panellerede bağlanır.

2----------2
3----------3
5----------9
Erkek Erkek
9 pin 9 pin

bu baglantıyu yaparsan pc ile plc haberleşme yapar omron plcde ben bunu kullanıyorum arkadfaşlar

cıf diye bir ara bağlantı kablosuna gerek yok mu?

2----------2
3----------3
5----------9
Erkek Erkek
9 pin 9 pin

bu baglantıyu yaparsan pc ile plc haberleşme yapar omron plcde ben bunu kullanıyorum arkadfaşlar

buradaki bağlantıda iki tarafta erkek nasıl olacak.

ayrıca bir forumda birden fazla bağlantı şekli var. bunun doğrusu ne olmalı. bilen biri varsa paylaşırmı lütfen.

iyi forumlar.

Omron PLC lerde her plc ye aynı kablo ile bağlanamazsın CJ1M serisi var C200 H serileri var her bir model için değişik bağlantı var bu bağlantı şemasını omron türkiye 'yi arayarak istersen gönderirler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,103
Kullanıcılar
449,802
Son üye
sadık Mehmet

Yeni konular

Geri