omron cx one yazılımı kullanan varmı

balba

Üye
omron kısa süre önce cx one diye bir yazılım çıkardı.omron ailesinin bütün ürünlerine (plc,hmı,drıver,ısı kontrol v.b)bu yazılımla ulaşmak mümkün.tek yazılım ve tek kablo ile tüm ürünlre hitap edebiliyorsunuz.kullanan arkadaşlar görüş ve paylaşımlarını bildirebilirler ise memnun olacağız.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Cx-one yazılımını ben kullanıyorum.Fakat Cx-one tüm ürünlere ulaşabilne tek bir yazılım değil.İçinde tüm ürünler için farklı yazılımlar barındıran bir yazılım paketi.Yeni versiyonunda Ns serisi operatör panelleri için kullanılan Ns-Designer yerine Cx-Designer adlı bir program eklendi ve bence Cx-one ile gelen en büyük yenilik bu oldu.Cx-One içerisinde bunun dışında Cx-Programmer 7.0, Cx-Thermo, Cx-Motion gibi diğer omron ürünleriyle ilgili yazılımlar var.

TANER Dostum siteye yüklesene insanların ihtiyacı var...:D

Tanerr ' Alıntı:
Cx-one yazılımını ben kullanıyorum.Fakat Cx-one tüm ürünlere ulaşabilne tek bir yazılım değil.İçinde tüm ürünler için farklı yazılımlar barındıran bir yazılım paketi.Yeni versiyonunda Ns serisi operatör panelleri için kullanılan Ns-Designer yerine Cx-Designer adlı bir program eklendi ve bence Cx-one ile gelen en büyük yenilik bu oldu.Cx-One içerisinde bunun dışında Cx-Programmer 7.0, Cx-Thermo, Cx-Motion gibi diğer omron ürünleriyle ilgili yazılımlar var.
SİTEYE YÜKLEYEBİLİRSEN ÇOK SÜPER OLUR.

Arkadaşlar imkanım olsa zaten yüklerdim,fakat cx-one yazılımı 2 cd halinde satılıyor yani boyutu oldukça büyük ve omron cx-one yazılımını lisanssız olarak dağıtmıyor.Ben de bir otomasyon firmasında çalıştığım için yazılımı görme ve kullanma fırsatı buldum.Maalesef bu isteğinizi yerine getiremeyeceğim ama özellikle omron ürünlerini çok yoğun olarak kullanıyorum,bunlarla ilgili bi soru veya probleminiz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. :-[

arkadaslar eger bu yazılımın 30 gunluk deneme surumunu elde etmek ısterseniz 0-216-4740040 tel numarasından Gokhan veya Cetin beyle ırtıbata gecerek bu deneme surumuyle ılgılı cd lerı elde edebılırsınız.

taner e katılıyorum..cx-supervisor hariç ne arasan var. fakat aynı kabloyu her cihazda kullanamyorsun.

cx-one yazılımı için 800 euro istiyorlar. bende bütün programları mevcut ama ns designer laptop ta çalışmıyor. ( vista yüklü ve xp driveri olmadığı için yüklüyemiyorum). basit bir değişiklik için 800 euro mu vereceğiz. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Ben 2 ay önce internetten Demo Sürümü için başvuru yaptım.1 hafta sonra mail attılar bana Demo CX-One V2.0 adresinize kagro ile postalandı diye.CD ler elime geçti ve şimdi kullanıyorum.Gelen program paketinde CX-Programmer vb 13 adet program mevcut bence demo CD istemeniz daha uygun olacaktır..

Deneme sürümü 30 günlük fakat PC nin tarihini geri aldığımızda tekrar kullanabiliyorsunuz ben hala kullanıyorum..Kolay gelsin.

mustafa_01980 ' Alıntı:
cx-one yazılımı için 800 euro istiyorlar. bende bütün programları mevcut ama ns designer laptop ta çalışmıyor. ( vista yüklü ve xp driveri olmadığı için yüklüyemiyorum). basit bir değişiklik için 800 euro mu vereceğiz. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.
hocam bu omron turkıye dısında omron genel merkezı tarafından alınmıs bır prensıp karar vede maalesef omron turkıyenınde yapacagı fazla bırsey yok fakat bu yazılımda olan programların eskı versıyonlarını ucretsız olarak edınebılırsınız.ama lutfen emege saygı ıcın lısansız yazılım kullanmamaya dıkkat edelım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri