omron cqm1 pa216 cpu21 hakkında

mrserbest

Üye
merhabalar omron plc ye yeni başladım sembollerin ne olduğu hakkında bilgilere ihtiyacım var ayrıca bu plc için programlama rs232 den mi yoksa peripheral girişten mi yapılıyor user manual de iki porttan da programlama yapılacağı söyleniyor eğer öyle ise rs232 kablo şema bağlantısı ve hangi yazılım ile programlama yapılacak yardımcı olursanız memnun olurum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhabalar omron plc ye yeni başladım sembollerin ne olduğu hakkında bilgilere ihtiyacım var ayrıca bu plc için programlama rs232 den mi yoksa peripheral girişten mi yapılıyor user manual de iki porttan da programlama yapılacağı söyleniyor eğer öyle ise rs232 kablo şema bağlantısı ve hangi yazılım ile programlama yapılacak yardımcı olursanız memnun olurum
Merhaba umarım işine yarar
kolay gelsin, iyi çalışmalar.

paylaşım için tşkler yalnız bendeki ürün bu olmadığı için pek yardımı olmadı açıkçası yinede emeğine sağlık tşkler

Bu kabloyu yaparsanız ve CQM1 in dipswitchlerini ayarlarsanız bağlanırsınız...

db9_omron.png

tşkler hocam yarın hemen yapıp deniyorum swichler hangi konumda olması lazım user manuel de yazıyor mu bilginiz var anladığım kadarıyla

az önce kabloyu yaptım ve test ettim başarılı bir şekilde bağlantı sağlandı şimdi artık komutları ve nasıl programlanır onu öğrenmeye başlayacağım tşkler emeğinize sağlık

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri