Omron cj1m err/alm ve erh lambalarının yanması

merhabalar;

elimde omron cj1m cpu13 plc var. err/alm ve erh lambaları sürekli yanmakta ve cx programmer üzerinden plc ile hiç bir şekilde iletişim kuramamktayım.

yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Power ünitesi sağlamsa eğer , cpunun pilini kontrol edin arızalanıp içerisine akmış olabilir..oda cpunun işlem yapmasını engeller...

Power ünitesi sağlamsa eğer , cpunun pilini kontrol edin arızalanıp içerisine akmış olabilir..oda cpunun işlem yapmasını engeller...
cevabınız için teşekkür ederim yarın plc nin içini açıp kontrol edeceğim. saygılar...
şimdi plc nin içini tamamen açtım kontrol ettim tozlanmış alanları temizledim. plc nin pili sağlam ve plc içinde akıntı olmamış. hala aynı hatayı almaktayım.

Son düzenleme:
Birde kartın alt yatay katmanında direk lehimli farat lık kondansatör var oda memory tutucu pil işleminde onu 10 sn kadar kısa devre edermisiniz...

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri