Omron cj1m-cpu21 plc programlama kablo semasi

INFINITY

Üye
Omron cj1m-cpu21 plc programlama kablo semasi lazim arkadaslar omrona mail attim hala cevap gelmedi elide olan varmi acaba

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Buyur kardes bize forumu arattilar sen bari arama...

Ekli dosyalar

• KABLO.rar
    367.9 KB · Görüntüleme: 364
bu kablo banada lazım ama bir türlü bulamadım forumda, kablo.rar uzantılı bir dosya var onun içindeki pc-plc bağlantısı uymadı sanırım hala bağlanamıyorum :(, kablo bağlantısını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Omron CJ serisi plc lere bağlanmak için CJ1W-CN226 kablosu vardır...Bu piyasada satılır... Aynı zamanda diğer porttan seri kablo ile bağlanabilirsin... Şeklini aşağıda veriyorum...

PLC

PLC PC
2 -------------- 2
3 -------------- 3
4 -------------- 8
5 -------------- 7
9 --------------- 5
1
4
6 1-4-6 kisa devreolacak..

bu kablo banada lazım ama bir türlü bulamadım forumda, kablo.rar uzantılı bir dosya var onun içindeki pc-plc bağlantısı uymadı sanırım hala bağlanamıyorum :(, kablo bağlantısını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

uymamasi diye birsey olmamali o kabloyu bende yaptim vede kullandim fakat siz bunu eger bir dizustunde kullaniyor vede usb rs 232 donusturucu kullaniyorsaniz pc icinde donanimlardan sizin bu donusturucunuze atanmis portu tespit etmeniz vede cx te auto online ayarlarinda ilgili com portu yazmaniz gerekmektedir aksi taktirde baglanamazsiniz

Kardeş bende elimdeki cpu model uymuyor cqm1-cp21 model bnunda bağatı şası varmı

uymamasi diye birsey olmamali o kabloyu bende yaptim vede kullandim fakat siz bunu eger bir dizustunde kullaniyor vede usb rs 232 donusturucu kullaniyorsaniz pc icinde donanimlardan sizin bu donusturucunuze atanmis portu tespit etmeniz vede cx te auto online ayarlarinda ilgili com portu yazmaniz gerekmektedir aksi taktirde baglanamazsiniz

yukardaki sekilde kablomu yaptim dizustunde usb serial ceviricinin com 7 olduguna baktim
daha sonra cx de plc select com porttan com 7 sectim
daha sonra auto online tikladim cikan pencerede evet dedim sonuc alamadim sizce nerde hata yapiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri