OG / YG Nedir?

İkisi de.Bu güç olduğuna göre trafolu abonesiniz.Trafo birinci tarafı YG ikincil tarafı AG'dir
Yani kendine ait trafosu olmayan tüm kullanıcılar AG kullanıcıdır.

teşekkür ediyorum cevaplar için
kendi okul sınırlarımız içinde trafo yok fakat hemen duvarın dışında bir trafo var oda dışarıda kaldığı için ayedaşa ait olduğunu düşünüyorum

bunu sormamdaki amaç ayedaş bir yazı bıraktı tedarikçi firmayı kendiniz seçebilirsiniz diye serbest tüketici limitiniz 100 000 kwh olarak belirlenmiştir diye.
bende bir firmayı aradım alçak gerilimdeyseniz veremiyoruz orta gerilimde olmanız gerekiyor dediler bun nedenle öğrenmek istedim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar birde bu elektrik satan tedarikçi 22-23 adet firma varmış acaba bunları bilen varmı

teşekkür ediyorum cevaplar için
kendi okul sınırlarımız içinde trafo yok fakat hemen duvarın dışında bir trafo var oda dışarıda kaldığı için ayedaşa ait olduğunu düşünüyorum

bunu sormamdaki amaç ayedaş bir yazı bıraktı tedarikçi firmayı kendiniz seçebilirsiniz diye serbest tüketici limitiniz 100 000 kwh olarak belirlenmiştir diye.
bende bir firmayı aradım alçak gerilimdeyseniz veremiyoruz orta gerilimde olmanız gerekiyor dediler bun nedenle öğrenmek istedim

Kastettikleri mülkiyeti ve işletme sorumluluğu size ait trafodur.Dediğiniz gibi ise AG abonesiniz.Yine de Trafonun mülkiyetini ve sorumluluğunu bir araştırın

teşekkürler

bu elektrik dağıtım firmalarını bilen varmı acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
kullanımınız 100000 kwh tin çok üstünde değilse ve ag abonesi iseniz tedarikçi bulmanız çok zor bulsanız bile alacağınız indirim çok cüzzi olacaktır.

arkadaşlar,
elektrik tedariği ile ilgili bir çok şirket var konu ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar bana mesaj atarsa ben yardımcı olabilirim.

çok özür dileyerek bir konu hakkında sizlere danışmak isterim O.G ( orta gerilim ) elektrik ekipmanları hakkında tez ödevim var geniş bilgiye yer vermem gerek bana kaynak konusunda yada buradan direk olarak yardım edebilecek birileri varmı lütfen ..

geçen günkü dersimizde üniversite hocamız şöyle yazdırmıştı.

1-1000 volt : Alçak Gerilim

1000- 34,500 V : Orta Gerilim

34,500 - 154,000 : Yüksek Gerilim

154,000 - 380,000 : Çok Yüksek Gerilim

DİPLOMAT arkadşım senin yazdığın doğrusu ama sistem aşure gibi ...her kafadan 1 ses her ses tende 1 kafa çıktığı için og kaç volt ag kaç volt karışıyor... konu üzerin de yasal düzenleme yapıp uygulayıcılara tebliğde edilmiyor kavram kargaşasıdır gidiyor ....bakalım sonu nerey dayanacak ..

o.g. artık yönetmelikte yoktur a.g ve y.g olarak sınıflandırıldı yeni yönetmelikte

a.g 0-1000 arası gerilim

y.g. 1000 ve üzeri gerilim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri