OG Sigorta Tablosu

ikayserili

Profesyonel Üye
Tablo.jpg

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yukarıdaki tabloyu bi slayttan kopyaladım. aslını bulmak istedim ama bulamadım. biraz görüntü kalitesi düşük. buna benzer tablolar buldum ama 160 kVA'dan başlıyor. Bu mesajda eklediğimde sadece 36 kV var Astor'un katalogdan çektim. 15.8 kV da olsa idi iyi olurdu.

Ekli dosyalar

• Astor.jpg
    Astor.jpg
    82.2 KB · Görüntüleme: 120
Merhabalar yukarıdaki tablolara istinaden şunu merak ediyorum yeni tesis esilmiş köşk merkezde 1600 kVA trafo var ve bunun öncesinde trafo koruma hücresi var ve öncesinde de ölçü hücresi var bu ölçü hücresindeki akım trafosu ve gerilim trafosu arasında OG sigorta In değeri 2 A bunun nedeni nedir ve neden 2A seçilmiş cevaplarsanız sevinirim

Yukarıdaki tablo sadece sigorta ile koruma yapılan hücrelerde mi geçerli?

Ekli dosyalar

• 99A4DFFB-6DD3-4212-828F-E4D472EEDB00.jpeg
    99A4DFFB-6DD3-4212-828F-E4D472EEDB00.jpeg
    238.7 KB · Görüntüleme: 35
  • AAF66894-0FE7-4825-9ED2-359BAA9DB5E9.png
    AAF66894-0FE7-4825-9ED2-359BAA9DB5E9.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 40
Merhabalar yukarıdaki tablolara istinaden şunu merak ediyorum yeni tesis esilmiş köşk merkezde 1600 kVA trafo var ve bunun öncesinde trafo koruma hücresi var ve öncesinde de ölçü hücresi var bu ölçü hücresindeki akım trafosu ve gerilim trafosu arasında OG sigorta In değeri 2 A bunun nedeni nedir ve neden 2A seçilmiş cevaplarsanız sevinirim

Yukarıdaki tablo sadece sigorta ile koruma yapılan hücrelerde mi geçerli?
Gerilim trafosunun çekeceği akım değeri çok düşük olduğu için 2 Amper seçilmiş.

Hocam teşekkürler anladığımı yazıyorum gerilim trafosunun çekeceği akım değeri düşük olduğu için 2A uygun ama sigortanın üst kısmından diğer hücreye akım trafosunun primerinden yüksek bir akım geçiyor bu akım direk yandaki koruma hücresine gidiyor ve bu geçen yüksek akım değeri gerilim trafosu tarafından çekilmediği için OG sigortaya bir etkisi olmuyor.

Hocam teşekkürler anladığımı yazıyorum gerilim trafosunun çekeceği akım değeri düşük olduğu için 2A uygun ama sigortanın üst kısmından diğer hücreye akım trafosunun primerinden yüksek bir akım geçiyor bu akım direk yandaki koruma hücresine gidiyor ve bu geçen yüksek akım değeri gerilim trafosu tarafından çekilmediği için OG sigortaya bir etkisi olmuyor.
Gerilim Trafosu Parelel bağlı. Voltmetre olarak düşünebilirsiniz. (Hücre Tek hat şemasını inceleyiniz)
Dediğiniz gibi Geçen akım bu sigorta üzerinden geçmiyor.
İlk Mesajınızda 1600 kVA trafo koruma hücresi var demişsiniz. Normal'de Kesicili Hücre olması gerekiyor. Dediğiniz gibi Sigortalı Yük Ayırıcısı var ise oradaki sigortanın 1600 kVA'ya uygun seçildiğini görmüş olacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri