OG Kablo Enerji Testi

akar61

Üye
MERHABA ARKAŞLAR
Yüksek gerilim geçen xlpe kabloları dışardan enerji olup olmadığını test edebilecegimiz bir ölçü aleti varmı.(6300v.ta).

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu konuda yardımcı olacak arkadaşımız yokmu.

eğer yüklü ise pensampermetre ile ölçebilirsin tabiki kesin çözüm değil ancak kablo test cihazı ile ölçebilirsin

manyetik alan prensibi ile ilgili bişeyler olabilir

cebimde taşıyabileceğim bir kontrol kalemi ğibi birşey olursa iyi olur kabloya yanaştırdığım zaman ışık yada buzzer gibi sinyal veren bir şey arıyorum.ama bulamıyorum.

cebimde taşıyabileceğim bir kontrol kalemi ğibi birşey olursa iyi olur kabloya yanaştırdığım zaman ışık yada buzzer gibi sinyal veren bir şey arıyorum.ama bulamıyorum.

öncelikle ne için gerekli onu söyleyebilirmisin...

kablo yeraltında ise ölçemezsin ama direk kablonun üzerine yaklaştırdığında ikaz veren bir kontrol kalemi var.

selenoid bobininin çalıştığını gösteren manyetik küçük dönengeçler vardı 11kv alternatör çıkışına yanaştırınca fıldır fıldır dönerdi .
işini görürmü bilmem

kablodan akım gectigi zaman ölçen cihazlar var. hatta toprak altında belli miktar derinlikte olan kabloların ter tespitini yapan cihazlarda mevcuttur. Ancak boşta gerilim altında olan akım geçmeyen kablonun yer tesptini yapan cihaz varmı onu bilmiyorum.

kablodan akım gectigi zaman ölçen cihazlar var. hatta toprak altında belli miktar derinlikte olan kabloların ter tespitini yapan cihazlarda mevcuttur. Ancak boşta gerilim altında olan akım geçmeyen kablonun yer tesptini yapan cihaz varmı onu bilmiyorum.

evet enerjili kabloyu gösteren cihazlar var bu cihazlar frekansa göre çalıştığından yükle alakası olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri