OG Kablo Enerji Testi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar hiçbir marka 1000v üstü garanti vermiyor.

arkadaşlar hiçbir marka 1000v üstü garanti vermiyor.
Sanırım o verilmeyen garanti çıplak bakır iletkene dokundurulması durumu içindir (İçinden 36kV geçen bir açık iletkene yaklaştırılması halinde bile atlama olacak, hayati tehlikeye neden olacaktır) . Fakat, izolesi üzerinde 36kV'luk kabloda sonuç vereceğini tahmin ediyorum. İlk fırsatta bunu deneyeceğim.

olmuyor arkadaşım ben denedim xlpe kablo tamamen manyetik alanı yok olduğundan dolayı piyasada bulunan temassız faz kontrol kalemleri işe yaramıyor.
Sanırım o verilmeyen garanti çıplak bakır iletkene dokundurulması durumu içindir (İçinden 36kV geçen bir açık iletkene yaklaştırılması halinde bile atlama olacak, hayati tehlikeye neden olacaktır) . Fakat, izolesi üzerinde 36kV'luk kabloda sonuç vereceğini tahmin ediyorum. İlk fırsatta bunu deneyeceğim.

yaptığım uzun bir araştırma neticesinde yüksek gerilim xlpe kablolarda temassız olarak hiçbir ölçü aleti çalışmıyor nedeni ise manyetik alanın tamamen yok olması...

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri