OG izole eldiven raf ömrü ne kadardır?

UEE

Üye
İzole eldivenlerin üzerinde imal tarihi yazıyormuş, bundan kaç yıl sonrasına kadar ömrü var bilen var mı?

Birde bu imal tarihini ben göremedim hepsinde yazı yok ya da silinmiş galiba.. Teşekkürler..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
4 ayrı yabancı firma baktım 1 tanesi ki malzeme belli diil sınırsız digerleri raf ömrü 1 yıl servis ömrü 6 ay diyor

Esasen raf ömrü yoktur. Uluslararası standartlarında(1910.137(a), TS EN 60903) da böyle bir ibare yok ancak ülkelerin İSG kurumları belirli standartlar oluşturuyorlar. Mesela ABD İSG kurumu OSHA 12 aydan az periyotlarla elektrik testine tabi tutulmasını istiyor. Türkiye'de daha önceleri resmiyette herhangi bir tarih bulunmazken, Aralık 2017'de çıkan TEİAŞ Ek-11'de raf ömrü olarak 2 yıl belirtilmiştir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri