Oerlikon kaynak makinesi

Ustalar bir suredir kaynak makinalarina takiliyorum.elime gecen 3katli kaynak makinelerinde mantik kurmakta zorlaniyorum.beslemeden voltaji igbt lerin oldugu karta getiriyorum burda bir tane 7812 bir tane smps devresi akim kontrol kartinin dibinde 4tane mosfet var akim kontrol kartiyla surucu kartini besliyor herhalde.bir de besleme kartindaki role var.burdaki mantik siralamasi nasil olmali.arizayi bulunca yapiyoruz ama mantik nasil kafam karisiyor.birde surucu kartinin bazi bolumleri hasarli bu kartin hic biri birbirini tutmuyor anladigim kadariyla kimisi 4.7 v zener kullaniyor kimisi 5.1.elimize gecen surucu kartindaki zenerin degerini bulmak icin bu kartin hasarli malzemesini soktukten sonra uclardan 12v versek saglam zenerlerin degerini olcerek arizali zeneri taksak isimiz gorulurmu.bu kartlarda zenerler18v lara cikiyormu.simdi diyeceksiniz ki hoppala devreyi takip etsene.sordugum burdaki islem sirasi makine hangi sirayla hangi islemi yapiyor

model farkına göre, üretim ayı, yılına göre kartlar değişebiliyor ama genel mantık aynı. eski modellerin tamiri kolayken yenilerde smps fazla kullanıldığından, bazen doğruyu bulmada bizde zorlanıyoruz. ama kasa ve alt düzen aynı olduğu için bazen eskiye döndürüp çalıştırabiliyoruz..arkadaşım rahatsızım kafamda canlanmıyorlar sadece görsel üzerinden burası arızalı, şunu değiştir diyebiliyorum. hatta bazen kafam hiç çalışmıyor göremiyorum. görsel olarak paylaşıp sorarsan yardımcı olabilirim. en azından benim az bildiğim şey bile senin gözden kaçırdığın olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri