Oda Sıcaklığına Göre açılan kapanan Priz

prax

Üye
Başlıkta da yazdığım gibi Oda Sıcaklığına Göre açılan kapanan Priz yapılabilir mi veya hali hazırda var mı yada yapılabilir mi ? internette araştırdım fakat bulamadım. Aynı Şu belli zamanda açılan kapanan prizler gibi.

@prax 1 adet dijital termostat ve priz ile oda sıcakliğina göre açlip kapanan priz devresi yapabilirsin.
Ama buradaki dikket edeceğin husus priz üzerinden gecen akima göre termostat kontağını veya akim yüksekliği varsa bir adet kontaktör ile yapmani tavsiye ederim.

@prax 1 adet dijital termostat ve priz ile oda sıcakliğina göre açlip kapanan priz devresi yapabilirsin.
Ama buradaki dikket edeceğin husus priz üzerinden gecen akima göre termostat kontağını veya akim yüksekliği varsa bir adet kontaktör ile yapmani tavsiye ederim.
Teşekkür ederim. Kontaktör dediğiniz fazla volt veya watt dan dolayımı önerdiniz acaba. Acaba bu dediğinizi elektrikçiye söylesem yapar mı? Pek Elektrikle aram yok. Muhabbet kuşu üretiminde kullanacağım için çok gerekli oluyor. oda sıcaklığı düşünce çalışması çok önemli. elektrikçi yapamazsa acaba yardımcı olma sanşınız var mı?

Son düzenleme:
@prax kontaktörü önerme açim fazla amper çeken bir cihaz olsa idi kullanmani tavsiye ederdim. Ama muhabbet kuşlari için kullanacksan direk dijital termostat rölenin kontak uucnu kullanabilirsiniz.
Bir elektirikçi arkadaşa baş vursaniz daha iyi. Çünkü hem prp ucu bağlanacak hem dijital parametreleri girilmesi lazim.
İstersen konu için biraz daha bekle belki farkli fikirli arkdaşlar olabilir.
Aslinda termostat yerine belirli saatler arasina timer koyupda çalıştırabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Kontaktör dediğiniz fazla volt veya watt dan dolayımı önerdiniz acaba. Acaba bu dediğinizi elektrikçiye söylesem yapar mı? Pek Elektrikle aram yok. Muhabbet kuşu üretiminde kullanacağım için çok gerekli oluyor. oda sıcaklığı düşünce çalışması çok önemli. elektrikçi yapamazsa acaba yardımcı olma sanşınız var mı?

Yazınızdan anladığım kadarıyla bu işten pek anlamıyorsunuz.

Kontaktör volt watt gibi değerleri bilmiyorsanız bu işi bilen birine yaptırın. Yapılması gereken resksiyon arkadaşımızında önerdiği gibi termostat ve kontaktör bağlantısıdır.

teşekk
Yazınızdan anladığım kadarıyla bu işten pek anlamıyorsunuz.

Kontaktör volt watt gibi değerleri bilmiyorsanız bu işi bilen birine yaptırın. Yapılması gereken resksiyon arkadaşımızında önerdiği gibi termostat ve kontaktör bağlantısıdır.
Teşekkür ederim. Elektrikçi ile görüştüm. yapıvercek. ama kontaktör e gerek yok dedi. takacağı analog termostat 16 ampermiş buda 3000 watt lık ısıtıcıya dahi yeter dedi

Evet yeterlidir. 16 amper kontak akımına sahip bir termostat ile 3000 wattlık bir yükü ( demaraj akımı olmayan yükler ) kontrol sağlanabilir.

Başlıkta da yazdığım gibi Oda Sıcaklığına Göre açılan kapanan Priz yapılabilir mi veya hali hazırda var mı yada yapılabilir mi ? internette araştırdım fakat bulamadım. Aynı Şu belli zamanda açılan kapanan prizler gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri