Ocaklı fırın arızası

Şükrü35

Üye
Arkadaşlar Ocaklı fırın kullanıyorum. Sorun şöyle; fırın çalışıyor ama ısıtmıyor. Fırın içindeki lamba çalışıyor. İçindeki fan dönüyor. Düğmeyi 250 dereceye kadar çeviriyorum yine hiç ısınmıyor.sorun rezistansdadır zannettim ama ölçtürtdüm rezistans sağlam. Isınmıyor ve çalıştırılınca yanan kirmizi ışık yanmıyor. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• 2015-12-25 08.19.47.jpg
    2015-12-25 08.19.47.jpg
    275.6 KB · Görüntüleme: 41
Arkadaşlar Ocaklı fırın kullanıyorum. Sorun şöyle; fırın çalışıyor ama ısıtmıyor. Fırın içindeki lamba çalışıyor. İçindeki fan dönüyor. Düğmeyi 250 dereceye kadar çeviriyorum yine hiç ısınmıyor.sorun rezistansdadır zannettim ama ölçtürtdüm rezistans sağlam. Isınmıyor ve çalıştırılınca yanan kirmizi ışık yanmıyor. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?
Ölçen arkadaş peki termostatı da kontrol edemiyor mu ? Kontrol eden kim ? Elektrikçi mi ? ( Bende artık fahri abi tarzı mesaj yazabiliyorum :) )

Arkada turbo fan kısmında yuvarlak bir ısıtıcı var o arızalanmış. Turbo fan rezistansı
Arka kapağı sökerek ulaşabilrsiniz.
Oda sağlamsa termostat arızası.

Dün aynı arızaya gittim. Arkadaşın fırınında termostat arızalıydı. Tabi bu bir ihtimal diğer seçenekleri göz önünde bulundurmak lazım.

Ölçen arkadaş peki termostatı da kontrol edemiyor mu ? Kontrol eden kim ? Elektrikçi mi ? ( Bende artık fahri abi tarzı mesaj yazabiliyorum :) )
Arkadaşlar ben arızayi rezistans da diye düşündüm rezistansi soktüm. Rezistans almak için rezistans satan dükkana gittim.bunun sağlam olup olmadığını bakabilir misiniz bozuksa bundan alabilir miyim dedim.Arkadaş önce ölçü sonra bir makinaya taktı hemen ısındı rezistans. Abi bu sağlam senin arıza başka bir yerde dedi.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri