O.G. ve Y.G. Sistemlerden Farklı Görüntüler;

resimlere dikkatli bakmanızı öneririm resimlerde görülen kesicilerin yağlı kesici olmadığını rahatlıkla göreceksiniz eğer sizin dediğiniz gibi yağlı olmuş olsaydı bu kadar büyük zarar vermezdi patlamış olan kesiciler sf 6 gazlı kesici olup bu kadar zarar vermiş olması doğal ve hatta az bile diyebilirim şunu iyi bilinki en fazla zarar veren kesici sf6 gazlı kesicidir ve bu nedenledirki avrupa ülkelerinde s6 gazlı kesicinin kullanımı olmamakla beraber sadece üretim ve orta doğu ülkelerine ihraçatı yapılmaktadır bilgilerinize

avrupa üretiyor fakat kullanmıyor mu??

geçen benim hücremde fare kesicinin üzerinde iki bara arasında çarpılmış heryeri kaput etti....

Bunlarda benim arşivden zamanında medaş'ta çalışırken çektiğim. daha çok resim varda bunlar ilginç olanları:

1965 Model Trafo - Demontaj yapıldı
1965modeltrafo.jpg

Yönlendirilebilir Yatay Sondaj - Karayollarında Kablo Geçişleri için:
09122010383.jpg

Ev ile bütünleşmiş ENH - Bunuda Demontaj Ettik :)
24022011568.jpg

Monoblok Beton Köşk'ün AG Panosu - Vatandaş AG Kablosuna Topraklama Kazığı Çakınca Böyle Oldu :)
28032011648.jpg

Abone Kablolarından dolayı Örümcek Ağı Şekline Dönmüş bir AG direği
agdirekrmceka.jpg

Kule Tipi Trafo Binası ile Monoblok Beton Köşk - Kule Tipi Demontaj Edilip Yıkıldı.
hbeklikabinveyenikoyula.jpg

İzolatör Demiri Yerinden Çıkmış Hat - Arazide Dolaşırken
ikanhat.jpg

Sonradan Yapılan Ek Binalar Yüzünden AG Hattı Evin Damından Geçmesi - Hat Demontaj Edildi
karacaren2kaldrlmasiste.jpg

Fi tarihinden kalma demontajdan çıkan malzeme - Üzengili Şalter
zengilisalter.jpg

bence resimler çok faydalı olmuş. devamını bekliyoruz.

Kesici
kesici.jpg

Hava Yalıtımlı Kesici
kesici1.jpg

Gaz Yalıtımlı Kesici - RMU
rmukescler.jpg

AG BOX içi
medatipibox1.jpg

OG İzolatörler
ogzalatrler3.jpg

Kablo Kanalı
resim074.jpg

resim028.jpg

Fare tek hücrelidir bilgisi yanlış bir bilgi, sanırım başka bir şey kastettiniz. Ve fareler de kısa devreye neden olur.
Panoların ve kesicilerin izolasyonu ayrı konular. Panolar hava izoleli ve gaz izoleli olabilir. Kesicilerin fazları arası izolasyonu hava ya da gaz izoleli olabilir. Ark kesme ortamı ise vakum, yağ ya da gaz izoleli olabilir. SF6 gazı orta gerilimde birçok avrupa ülkesinde kullanılmıyor ancak kullanıldığı yerler de vardır. Kullanılmasından vazgeçilme sebebi SF6 'nın ark gördüğü zaman karakter değiştirmesi ve zehirli bir hale dönüşmesidir. Yüksek gerilimde halen kullanılmaktadır

Saygılarımla

Bugün Yeşilhat'larda dolaştık malesef vatandaşlarımız arızaları geçici çözümler üretip şebekeyi sıkıntıya sokuyorlar. işte örnekleri:

Seksiyonerdeki patlayan sigortaların yerine tel sarılması
15092011830.jpg

Aynı Şekilde Yeşilhattı besleyen ana şebekeye bağlı olan kapasitörün irtibatını sağlıyan seksiyonerin bıçaklarının ikisi ve sigortalar yok.
15092011832.jpg

Zincir izolatördeki problem var. hattın sehimini çekmedim ama oda kötü idi.
15092011829.jpg

Karaman'dan Konya'ya giderken konya yakınlarında bazı direklerde gördüğüm ve benim düşünceme göre kuşların konmasını engellemek amacı ile yapıldığını düşündüğüm kuşkunmaz.
Resimde belli olmuyor olabilir ama plastik kelepçe ile yapılmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri