O.G. Beton Direk Atlamalarına İzolasyon?

DinTOR

Üye
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olanlardan bilgi almak istiyorum

Bir direk üzerine bir kişi ne kadar sürede yapabilir?
Malzeme olarak neler gerekir?
Bu malzemenin adı ne olarak geçiyor?
Busbar sistemlerinde kullanılan yalıtkan bumudur ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Raychem ürünlerini inceleyin. İşinize yaramasada fikir verir.

Ekli dosyalar

• Raychem Enerji İzolasyon Malzemeleri.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 84
Raychem ürünlerini inceleyin. İşinize yaramasada fikir verir.

Hocam işte bu benim aradığım, maksadım kuş çarpmaları neticesinde oluşan istenmeyen kesintilere engel olmak, en azından durdurucu direklerde izolasyon sistemini kullanmak, şu firmayı bi arayıp soralım bakalım nasıl yönlendirecekler... Sağolun...

Bizde köprü imalatından önce demiryolu hattını Raychem'in ürünü ile izole etmiştik. (Hat ile köprü altı mesafenin az oluşundan dolayı). Raychem bu konularda bir numara !

ÖNERİ: (OG) de Hava Hattı Kablosu

(OG) de ALPEK KABLO uygulaması yok. UYGULANABİLİR. Bilhassa Şehir Elektrik Dağıtım Şebekelerinde (ŞEDŞ) . Kitabımda bu öneriyi bulacaksınız. Bu imalat geliştirilebilir ve pek çok yararlar sağlayabilir. www.SehirSebekeleri.com

Elk.Y.Müh.
Birol YILMAZ

Bu ürünü sehir dağıtım şirketinde konuşma arasında söyledim, onlarda kullandıkların söylediler ve gösterdiler.
Ürünün iki çeşidi var, biri ısı ile fakat iletkeni içine sokmak gerekiyor, diğeri klips gibi oturuyor iletkeni kaplıyor kurulu dağıtım şebekelerinde kaplamalı olanın kullanılması daha iyi.

raychem izolasyon malzemesi kullan birde konsollara kuşkonmaz koyarsan sorunun çözülür.işin zamanını sorarsan bir direkte yaklaşık 20 dakika

raychem izolasyon malzemesi kullan birde konsollara kuşkonmaz koyarsan sorunun çözülür.işin zamanını sorarsan bir direkte yaklaşık 20 dakika

Acaba sadece kuşkonmaz ile sorunu çözebilirmiyim ? İzolasyon uygulamak çok zaman alır o kadar kesintiyi göze alamayız.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri