numaratör tesisatın kablosuzu olabilirmi

usta_54

Üye
slmlar arkadaşlar otel binası ve oteldeki banyolara ilave olarak acil butonlar konulmak isteniyor rahatsızlanma düşme v.s olaylarına karşı yardım çaırabilmesi açsından konulacak butona müşteri ihtiyaç duyupta bastğında resepsiyonda acil yardım çağrısı yapan oda numarasıda görünmesi isteniyor (numaratör tesisatı) diyeyim kısaca müdahele etme açısından bu konuda fikirllerini almak istiyorum
otel faal durumda kablolama yapma şansımız sıfır sıva üstü istenmiyor sıva altı zaten faal olduğundan dolayı oda istenmiyor numaratör tesisatına yakın uzaktan kumandalı misali yada yangın alarlarında merkezi santral diyeyim odanın duman dedektörleri dumanı alfılayıp sinyal gönderdiğinde santralden oda numarasıda gösterilyor bu tarz bişeyler buna yakın bir tesisat olabilirmi yada diyafon sistemlerinde şimdi kablosuz sistemler çıktı bundan nasl yararlanılır cevaplar için şimdiden tşkler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
slm kardes ben yeni üyeyim erkan bence sen bir tlfncuyla konus banyodan tlfon ahizesinin bir tusuna örnegin 5 tusundan resepsiyona sinyal göndermek için koblo cıkartabilir sende o kabloyu banyoya bir butonla tasırsın

ucuz bir sistem istiyorsan farklı frekanslarda uzaktan kumandali uyarı acil durumlarda kullanılan bildiğimiz ziller var ve basit olarak piyasada kapı zilleri olarak kullanılan ziller işini kesinlikle görmez bunların bi çoğu aynı frekansta çalışan zillerdir

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri