NTC sensör hakkında

Sökmen

Üye
No_frost buzdolaplarındaki evaporatör üzerindeki ntc sensörün çalışma pirensibi hakkında bilgi verebilirmisiniz.

usta baktım onlarada bana rezistansı devreye sokar çıkartır gibi bilgiler lazımdı

Rezistans işinin ntc ile alakası yok. NTC olan ürünler Elektronik kontrollü ürünler. yani NTC nin görevi bağlı olduğu bölgedeki sıcaklığı elektronik karta iletmek. Gerisini elektronik kart yapıyor. Sizin asıl merak ettiğiniz konu nedir?

merak ettiğim elektronik kartlı nofrostlarda defrost işlemi.defrost zaman aralıkları.neye göre cihaz defrosta geçer bunu hangi eleman algılar.

Genel olarak kart 8 saat kompresör çalışma saatini sayar. bu süreye termostad yapıp dinlemeye geçtiği süre dahil değildir. Her 8 saatte bir defros işlemi gerçekleştirir.

galiba bu yöntem taymerlı tipler için geçerli.

timer li tipler mekanik kontrollü ürünler. onlarda aynı , 8 saatte bir defrost yapacak şeklinde ayarlıdır. Elektronik kontrollü modellerde ise bu görevi elektronik kart yapar kompresörün 8 saatlik çalışma zamanını sayar. mekanik veya elektronik kontrüllü olması bişeyi değiştirmez defrosta geçme süresi aynıdır

tamamdır usta ntc olayınıda anladım.sağolasın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri