NPN Sensörleri Seri Bağlamak

mhnds8827

Üye
Üstatlar elimde 2 adet NPN 10-30V, NO, 3 kablolu sensör var. Bu 2 sensörü güvenlik için kullanacağım dolap kapaklarına koyacağım. herhangi biri açıldığında çıkış almak istiyorum iki sensörün birbirine bağlantısı nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sensörleri seri bağlayacakcan sensörlerin npn ve 3 kablolu ise örnek. sensörün biri[ kahve +] [ mavi - ] [siyah çıkış - ]dir 2 sensöre kahve+ maviye ise 1. sensörün çıkışışı siyah - olduğu için 2. sensörün mavisine bağlanacak 2. sensör siyah - çıkıştır röle bağlanarak istediğiniz gibi devre yapabilirsini. ama yüzlerce sensör çeşidi olduğu için koduna göre bağlantısına bakın.

NO acık olduguna göre paralel baglamanızda fayda var. Serı baglarsanız, her ikisinin de acık olması gerekirki, kontak alabilesiniz.artı, eksi ve çıkışlar renk renke baglanmalı, siyah kablolar, bir röleye bağlanmalıdır.

sensörleri seri bağlayacakcan sensörlerin npn ve 3 kablolu ise örnek. sensörün biri[ kahve +] [ mavi - ] [siyah çıkış - ]dir 2 sensöre kahve+ maviye ise 1. sensörün çıkışışı siyah - olduğu için 2. sensörün mavisine bağlanacak 2. sensör siyah - çıkıştır röle bağlanarak istediğiniz gibi devre yapabilirsini. ama yüzlerce sensör çeşidi olduğu için koduna göre bağlantısına bakın.
Njt merhaba ustam pnp sensör de bağlantısı nasıl oluyor.role bağlayarak 2 sensörden hangisi görürse görsün plc ye sinyal gitmesini istiyorum bağlantısı nasıl olur acaba

Zaten paralel olacak, ancak sinyal
uçlarını diyot ile çıkarmalısınız.
Tşkler mehmet abi seri bağladım.1. sensorun çıkışını 2 sensorun + kahve ucuna bağlayıp 2 sensöründe çıkışını plc ye girdim hangi sensör gördüğünde çıkış alabiliyorum değerli yorumun ve desteğin için teşekkürler
Tşkler mehmet abi seri bağladım.1. sensorun çıkışını 2 sensorun + kahve ucuna bağlayıp 2 sensöründe çıkışını plc ye girdim hangi sensör gördüğünde çıkış alabiliyorum değerli yorumun ve desteğin için teşekkürler
Bu arada sensörler pnp

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri