Norton Eşdeğeri, Theven Eşdeğeri, Düğüm Gerilimleri

ilkr.sari

Üye
arkadaşlar 3 yıldır devre analizi dersini geçemiyorum. bunun benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Derste aldığım notlardan internetten bulduğum formüllerden hiçbirisi bu şekillerle uyuşmuyor. elimdeki dokümanlardan bile bir yarar bulamadım. acaba beni bu soruları formülleri ile açıklayabilecek var mı? teşekkürler..

Ekli dosyalar

• IMG-20151223-WA0000.jpg
    IMG-20151223-WA0000.jpg
    165.4 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG-20151223-WA0001.jpg
    IMG-20151223-WA0001.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 29
Bazi dersler var ne nasil kaldigini anliyorsun ne de nasil gectigini. Devre analizi de oyle birsey iste. Devre teorisi almadan once devre analizi aldim. Herkes dalga gecti. Hoca bile dedi devre teorisi alan bile geçemiyor sen ansil geçeceksin diye. Ilk vizem 1 ikinci vizem 3 tu (100uzerinden). Finalden 54 odevden de elli alinca geçtim dersi. Finalde iki soru vardi birinden tam puan digerinden 4almistim. Tam puan aldigim soruyu da sinavdan once bir arkadasim bu soru kesin cikar cozumi de boyle diye anlatmisti.
Boyle bir arkadas bulmaniz lazim yoksa geçilmiyor :)

yardımcı olacağım konu bundan ibaret diyorsun yani :)

Bu sorular inanılmaz kolay ama burada nasıl anlatılırki ?
önce akım yasasına kollara akımı eşit dağı sonra gelen akım ab kolu üstüne dülşen gerilimi hesapla akım kaynağını açık devre yap ve direnci bul bu kadar.

bunun benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Test edelim bakalım. Sorun nereden kaynaklanıyor?

1- 1. soruda Thevenin eş değeri isteniyor. Thevenin eş değer devresinde bulman gereken 2 şeyin adı nedir?

peki yaa bunları bi a4 kağıda geçirip formülleri ve kısaca açıklamasını yapar mısın rica etsem 2 farklı kagıt ve sorular var bende siteden dediğin gibi açıklanması zor kağıda dökmen daha mantıklı

ben burda yardım istedim. niye hemen açık aramaya başladınız ki. zaten ben bu konuları fazlasıyla bilmiş olsam bu dersi vermiş mezuniyetimi almış olacaktım. ben yardım istedim zaten. burda yine ben sorguya çekiliyorum. :(

yardımcı olmak isteyen varsa bu şekillere göre a4 kağıdına formülleri ve açıklaması ile yardımcı olsun herkes bir soru çözse kısaca mantığını açıklasa yeter. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri