Normalde sağlam motor, sürücü bağlandığında gövdeye kaçak..

Makinemde bozulan varyatörlü motoru yaptırmak yerine elimde muhtelif redüktörlü bir motor taktım. Motor sağlam ve 2 haftadır kullanıyorum fakat hızını kontrol etmek istediğimden yine muhtelif bulunan telemekanik altivar31 sürücü bağlamak istedim. Parametrelerini ayarladım (çok ta bilgili değilim) motora hız kontrolü yapıyor ama sürücüye start verdiğimde gövdede kaçak gerilim ölçüyorum. emin olmak için sürücüyü çıkartıp direk 3 faz bağladım kaçak yok.. sürücü bağlayınca hem biraz gürültülü (ötüyor gibi) hem de gövdeye kaçak yapıyor. sebebi ne olabilir? acil yardım teşekkürler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Makinemde bozulan varyatörlü motoru yaptırmak yerine elimde muhtelif redüktörlü bir motor taktım. Motor sağlam ve 2 haftadır kullanıyorum fakat hızını kontrol etmek istediğimden yine muhtelif bulunan telemekanik altivar31 sürücü bağlamak istedim. Parametrelerini ayarladım (çok ta bilgili değilim) motora hız kontrolü yapıyor ama sürücüye start verdiğimde gövdede kaçak gerilim ölçüyorum. emin olmak için sürücüyü çıkartıp direk 3 faz bağladım kaçak yok.. sürücü bağlayınca hem biraz gürültülü (ötüyor gibi) hem de gövdeye kaçak yapıyor. sebebi ne olabilir? acil yardım teşekkürler..
Ölçtüğünüz kaçak gerilimde referans noktalarınız neresi ? Yani proplarinizla nereden ölçüm yapıyorsunuz?

motorun gövdesi ile nötr arası
Ölçtüğünüz gerilim nötr toprak gerilimi. Topraklama değerinden bağımsız olan bu gerilim değerinin düsürülebilmesi icin ya nötr hattının kesitini arttırmalı ya da sisteminizde harmonik filtre kullanmalısınız. Konu ile ilgili olarak hem forumda hem internette dolu bilgi var .

http://www.efesotomasyon.com/html/telemecanique/Telemekanik inverter Atv 31 katalog Turkce.pdf

Adsız.jpg

AC FREKANS KONVERTÖRLERİNİN OLUŞTURDUĞU HARMONİKLER VE HARMONİK AZALTIMI YÖNTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI

http://www.emo.org.tr/ekler/f01876d6130ec96_ek.pdf

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri