norge buzdolabım sürekli çalısıyor yardım

catlak3510

Üye
kolay glsın ustalar bende tek kapılı norge markalı buzdolabı war sogutması cok iyi sürekli calısıyor en dusuk sevıyeye koymama ragmensureklı calısıyor motor stop etmıyor buz tutma derecesıne kadar calısıyor ne yapmam gerekıyor bıde arkadan cıs sesı war yardımcı olurmusunuz ogrencıyız maddı durumu bılıyorsunuzdur sımdıden tesekkurler...

muhtemelen gaz kacırmış olmalı sogutma yapmadıgı icin devreden cıkmaz cıs sesıde kacak olan deliktır muhtemelen
yapılacak bısey yok usta bulacaksın

Merhaba. Soğutma çok iyi dediğine göre muhtemelen (Büyük olasılıkla) termostat arızalı olabilir. Değiştirmek teknik beceri gerektirir. Bir ustadan yardım alman uygun olacaktır.

kolay glsın ustalar bende tek kapılı norge markalı buzdolabı war sogutması cok iyi sürekli calısıyor en dusuk sevıyeye koymama ragmensureklı calısıyor motor stop etmıyor buz tutma derecesıne kadar calısıyor ne yapmam gerekıyor bıde arkadan cıs sesı war yardımcı olurmusunuz ogrencıyız maddı durumu bılıyorsunuzdur sımdıden tesekkurler...

Hocam termostatin kontagi yapışmış.kendin degistir.yaparsın.kendine guven.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Köyde öğretmenlik yaparken benim de bu durum başıma gelmişti..Herkes termostatdandır dedi değiştirdik düzelmedi..Sonra nette araştırma yapmıştım o zamanlar ya termostat ya da gaz bitmiştir diye sebeplerini bulmuştum...Sonra buzdolabını üç kuruşa satmaktansa motoru kompresör yaptım gövdeyi de hurdacıya satmıştım.. Zaten motor bağlantılarını keserken hiç gaz çıkmamıştı..Yani benimkisi gazdaNdı..Umarım seninkisi termostatdandır.. Bir de termostadın buzluk kısmına giden bir ucu var belki o çıkmıştır ona da bak istersen...Saygılar ve sevgiler...

Termostatı en düşük dereceye al, tornavidanın arkasıyla tatlı sert bir vuruş yap :) Motor devreden çıkarsa kurtardın, çıkmazsa termostatı değiştir.

Tetmostat deistr tamamdir gaz kacagi felan yok

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri