Nokia ekranını söktüm beni korku sardı lütfen bir bakar mısınız?

Okan1234

Üye
Selam Arkadaşlar eski bir nokia vardı onun ekranını söktüm ve üzerindeki kaplı boyayı parmaklarımla sıyırdım üstelik mutfakta!!! :( ekranın üzerindeki boya etrafa dağıldı korkum zehirli olması sizden son derece rica ediyorum ALLAH rızası için yardım edermisiniz cep ekranının üzerinde her hangi zehirli madde varmı? :(

Kullanılan modele ve cihazın eskiliğine göre değişir. Cep telefonlarında klorin,bromin,ftalat,arsenik,kurşun,cıva,kadmiyum,nikel,bakır,çinko vs. bulunur. Alınma şekline ( yutmak, koklamak,deri yoluyla) ve miktarına bağlı olarak insanı öldürebilir de , hiç etki etmeyebilir de.
Ekranın ihtiva ettiği toxin maddeyi bilmiyorum. Normalde çoğu cep telefonu tamircisi bu işleri çıplak elleri ile yapıyorlar. Uzun vadede 100-300 telefon tamiri yapan birisi kendisini zehirleyecek kadar toksini bünyesine alabilir. Fakat anladığım kadarıyla senin bu ilk telefonu.
Yutmadıysan veya içine çekmediysen sorun olmaz. Birkaç gün kendini gözlemle, anormal birşey hissedersen doktora gidersin.

Kullanılan modele ve cihazın eskiliğine göre değişir. Cep telefonlarında klorin,bromin,ftalat,arsenik,kurşun,cıva,kadmiyum,nikel,bakır,çinko vs. bulunur. Alınma şekline ( yutmak, koklamak,deri yoluyla) ve miktarına bağlı olarak insanı öldürebilir de , hiç etki etmeyebilir de.
Ekranın ihtiva ettiği toxin maddeyi bilmiyorum. Normalde çoğu cep telefonu tamircisi bu işleri çıplak elleri ile yapıyorlar. Uzun vadede 100-300 telefon tamiri yapan birisi kendisini zehirleyecek kadar toksini bünyesine alabilir. Fakat anladığım kadarıyla senin bu ilk telefonu.
Yutmadıysan veya içine çekmediysen sorun olmaz. Birkaç gün kendini gözlemle, anormal birşey hissedersen doktora gidersin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Telefon eski nokia 6680 modeli belirtdiğim gibi ekranını söktüm ve arka kısmında kaplanan kuru boyayı (aynada arkasında kaplı olan madde gibi bir şey) parmağımla sıyırdım ve toz tanesi bigi etrafa dağıldı bu madde ne olabilir sizce ?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri