No-frost buzdolabı ısıtıcı-sensör kontrolü nasıl yapılır?

artser

Üye
arkadaşlar ve Sayın ustalar..

malum yazın en çok rastlanan arızaların başında gelen no-frost buzdolabıarın üst tarafının soğutup alt kısmının soğutmaması olayı..

bu arızaların en büyük nedenide ısıtıcı ve sensör problminden dolayı karşılaşılan bloklama olayı..

kitap üzerinden anlatım şekliyle ısıtıcı v sensör kontrolü nasıl yapıldığını paylaşacağım..

sizlerde daha pratik ve kolay yöntemleri varsa paylaşırsanız memnun oluruz..saygılar..

19orta.jpg

20orta.jpg

21orta2.jpg

22orta.jpg

1orta.jpg

not:resimler alfa romeo ustadan alıntıdır..

başka yöntemler deniyen ustalarımız yok galiba..:D

Allah razı olsun kardeş çok güzel anlatmışssın yeni gördüm bayağı faydası oldu

No_frost olan dolaplarda su akitma alt bolum sogutmuyor gibi arızalarda kartli veya timer li modele gore değişir timer sekildeki gibi 1.2 kontaga gore ölçülür isitici arizalarinda eğer kart arizaliysa 240 ohm görürsünüz sari mavi (urune gore renk deisir bahsettigim blomberg dnm 1880 t modeli) )saglamdir ama 320 goruorsaniz termal devre kesici arzalidr en saglami isitici üstünden olcmektir 950 ohm gorulur evaparator isiticisi 3200 ohm gosterir % 5töleransli

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

bu ara çok sık konusu geçtiğinden konuyu güncelliyeyim istedim..

ariston nf dolap'ta kanal ısıtıcı değeri 1250 ohm evap ısıtıcı değeri 400 ohm gösteriyor..normalmidir?

birde defroz sensörü ikiside kapalı devre gösteriyor..2 kahverengi 2 mavi kablo giriyor..

ölçü aleti ile bir kahverengi bir maviye dokunduğumda hiçbirşey gçstermiyor..

ama aynı snsörden bir tane daha var bundada ikiside açık devre gösteriyor..

biri açık devre diğeri kapalı devre olması gerekmiyor mu?

Merhaba, resimleri guncelleme sansi varmidir acaba ? :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri