NI LabVIEW - Joystick , GamePad ?

firzen

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Merhabalar ;
Elimde bulunan iki farklı konsolu LabVIEW ile çalıştırmayı denedim. Olmadı.
İnternette araştırdım bir sürü şey denedim yine beceremedim. Nedenini Bir türlü çözemedim. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

A1.png A2.jpg

Çalıştırdığınız yerde atmosfer var mı ? Desem bana kızarsın ama nerede çalıştırmaya uğraşıyorsun? Maksadın ne ne yapmaya çalışıyorsun ?

Sorunun hala çok garip olduğunu düşünerek yine de cevap verme gereği duydum ilginç bir şekilde. Evin salonunda deneme yapıyorum. Konsolu laptopa bağladım Labview 2014 ile haberleştirmeye çalışıyorum.

Olası Findows kullanıcısı olduğunu varsayarsak.
  1. Programınız çalışırken ilgili chipsete bağlı tanınmamış bir aygıt var mı ?
  2. Aynı kütüphane ile çalışan ama farklı sinyal konfigürasyonları olmadığından eminmisiniz?
  3. Sinyal ürettiğinden eminmisiniz ?
  4. HID uyumlu bir aygıt olarak gözüksede ilave fimware ihtiyaç duyuyor mu ?
  5. Herhangi bir diğer bilgisayarda kontrol ettiniz mi ?
  6. İşletim sistemminiz Fin7 veya üzeri ise ilave yetkilendirmeler yapmanız gerekir(DLL/Exe driver)
  7. Aynı anda ikisini birden mi kullanıyorsunuz? :)
  8. Kullandığınız yazılımın ilgili ürünlerin kütüphanelerine erişebiliyor mu ?
***Piyasada tak kullan diye satılsalarda işletim sistemi sağlıyıcıları destek vermez...

Sorunun çözümünü buldum.
Problem LabVIEW'in Destek Verdiği liste : Logitec F300, XBOX, PS4 desteği var.
PS4 konsol aldım çalıştı.
Bunun yanı sıra illla bu konsolları kullanmak istersem de ;
http://ahidlib.com/index.php/ahid-dll-and-labview
bu sitedeki DLL dosyasının kreklisini bulmam lazım.

Amam ben hala çalıma atmosferi derken ne demek istediğinizi anlamadım valla.

Labview ve joystick arasında haberleşmek için ne kullanıyorsunuz? Direk seri portu mu kullandınız?

Labview ve joystick arasında haberleşmek için ne kullanıyorsunuz? Direk seri portu mu kullandınız?
Normalde NI VISA ile serial communication yapabileceğime inanmıştım. Baktım olmuyor iş inada da bindi gittim PS4 kol aldım MakerHUB PS4 add-on indirdim. Çalıştırdım sonuç olarakta çalıştı.

Normalde NI VISA ile serial communication yapabileceğime inanmıştım. Baktım olmuyor iş inada da bindi gittim PS4 kol aldım MakerHUB PS4 add-on indirdim. Çalıştırdım sonuç olarakta çalıştı.
Şuan çalışıyor mu? Peki sorun nedir o zaman?

Sorun LabVIEW 'in her önüne gelen gamepad'a destek vermemesi. Bu yüzden de LabVIEW'in direk desteği verdiği PS4 kolu aldım bende ve çözüldü. Çünkü diğer türlü AHID.DLL satın alıp (€69) sisteme paket verip tanıtıp ardından kontrol etmem lazımdı. Fakat MakerHUB labVIEW sisteminin içine PS4 kolunu tanıtmış ve sadece kütüphane indirip kurduğunuz anda çalışıyor.

Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu:), bende Arduino-Matlab kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri