network sorunu

djkursun

Üye
ana pc de windows 2008 server kurulu , hub lar t-line 1000mbps ve toplam 50 kullanıcı var.. ağ bağlantısında sürekli anlık kesilmeler kesilmeler oluyor sebebi ne olabilir???

bu soruya cevap verebilmek için bazı testler yapmak lazım... Önce ağ kablolarını test etmek gerekiyor, sonra sıra ile hublar ve pc lerin ethernet kartları... ondan sonra bir sonuca ulaşabiliriz...

merhaba bende buna benzer bir problem le karşılaşmıştım. birden fazla switch yada hub kullanıyorsan bunlar arasındaki kablodan başlayarak tüm kabloları kontrol etmek gerekiyor. bir bilgisayarı ağdan çıkart. sorun devam ediyorsa tek tek tüm bilgisayarları dene. kısa süreli bağlantı kopması kablodaki elektriksel arızalardan kaynaklanıyor. bir kabloda kopukluk varsa ve kısa devre yapıyorsa genellikle yaşanan bir problem.

sürekli anlık kesintilerin belli zamanları oluyormu, Sayet oluyorsa bunun gibi bir problemle bende uğraşmıştım sonucun sadece basit bir virüsten kaynaklandığını tespit ettik. belli zamandan kastım günün belli saatlerinde oluyormu

Muhtemelen ağda loop döngüler var.Broadcastlarda tıkandığını düşünüyoru.Kulalndığın hub markası nedir?varsa stp özelliğini aktif etmeni öneririm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri