Nete çok yavaş bağlanıyorum

zx1738

Üye
merhaba arkadaslar bnım netle ilgili sıkıntım var.bılgısayarımda net olmasına ragmen cok sık hata veriyor ve cok yavas baglanıyor dıger arkaslarda aynı modemden baglanmasına ragmen onlarda byle bı sıkıntı yok acaba ne yapabılırım net baglantımı hızlı hale getırmek ıcın sımden tesekurler

ya arkadaşım kişisel problemin için topic açmana ne gerek vardı:) mühendislik sorunu değil ki bu

bilgisayarında virüs ve benzeri yapıların bulunmasından kaynaklanır. combofix ile taratmanı tavsiye ederim

merhaba arkadaslar bnım netle ilgili sıkıntım var.bılgısayarımda net olmasına ragmen cok sık hata veriyor ve cok yavas baglanıyor dıger arkaslarda aynı modemden baglanmasına ragmen onlarda byle bı sıkıntı yok acaba ne yapabılırım net baglantımı hızlı hale getırmek ıcın sımden tesekurler

senın yazılım sorunun var hataların gıderılıp sıstemınde ıyılestırmeye yonelık bır kac ufak ayar yapılması sorunu cozecekdır k gelsın

Bilgisayarını virüsten temizle, tarayıcını değiştir (firefox kullan ve çıkarken gereksiz verileri temizle mesela) hala yetinmediysen bir de deepfreez kullan derim...

kablo yu kontrol et. ek varsa yapabiliyor bunu. başka bir kablo ile bilgisayarını modem ile direkt bağlayıp dene. baktın olmadı. modem driverinin en güncelini bul internetten. mevcut driveri kaldır yenisini kur

Wireless bağlantı hızına etki eden faktörler:Kullanıcı sayısının birden fazla olabilmesi,içi dolu metal nesnelerin sinyali absorbe edip zayıflatabilmesi(Metal masa,radyatör petekleri,metal tel örgülü duvarlar,vb.),modemin yanına çok yakın duran ev elektroniği cihazları(Radyo,dvd-player,uydu alıcısı,cep tel,kablosuz tel,tv,vb. mağnetik akı yayabilenleri),çok fazla olabilen bina kat farkı gibi etmenler,pc virüsleri,bağlantı temassızlıkları gibi fiziksel etkenler(Telefondan duyulan cızırtılar,parazitler,hışırtı sesleri gibi) internet hızınızı, hatırı sayılır ölçülerde düşürebilirler.Bunlara gereğince dikkat etmek,iyi bir hıza sahip olabilmek için gereklidir.Bu sayılanların bir bölümü de,ayni zamanda kablolu(Wireless olmayan) internet modemleri için de geçerli olacaktır.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri