Nereye Yatırım Yapmalı?

Eğer birikiminizi altına çevirmek gibi bir düşünceniz varsa beklentiniz uzun süreçli olmalı. tablodan görüldüğü gibi altın hep kazandırmış. üstelik dolara kıyasla.
kısa vadede ne olacağın tam net değil fakat hala artmaya devam ediyor. aslında altın artmıyor kağıt paralar değer kaybediyor. neredeyse bütün dünya deli gibi para basıyor.

Eğer birikiminizi altına çevirmek gibi bir düşünceniz varsa beklentiniz uzun süreçli olmalı. tablodan görüldüğü gibi altın hep kazandırmış. üstelik dolara kıyasla.
kısa vadede ne olacağın tam net değil fakat hala artmaya devam ediyor. aslında altın artmıyor kağıt paralar değer kaybediyor. neredeyse bütün dünya deli gibi para basıyor.
o zaman neyi önerirsiniz? dövize mi yatırım yapayım

eğer teknik analiz bilginiz yoksa altın, dolar vs. gibi yatırım işlerinden uzak durun derim, 2018 de aldığım dolar dan %20 lere kadar zarar etmiştim, çıkış iniş periyotları var

eğitim konusunda çok ciddiyim öğrenmeye hazırım ama nereden başlayacağım diye düşünüyorum. herhangi forex kurumlar eğitim verirler mi yoksa kurlar mı var

youtube da selçuk gezerin videolarını izle forex i tavsiye etmiyor.

eğitim konusunda çok ciddiyim öğrenmeye hazırım ama nereden başlayacağım diye düşünüyorum. herhangi forex kurumlar eğitim verirler mi yoksa kurlar mı var
ben kitaplarla ve youtube deki videolarla öğrendim.
bu iş şöyle söyleyeyim kumarın bir tık altı, büyük risk içermektedir, piyasa senin paranı almaya çalışıyor sen ise onların parasını almaya çalışıyorsun, kim kime uygun fiyattan ürün sattıysa. piyasa yapıcılar kurları belirledikleri için onlar daha avantajlı ve genellikle kazanan onlar oluyor fakat dediğim gibi işi bilen bir teknik analizci kazanabilir o da %20-30 luk bir kesim olabilir

arkadaşlar teknik analizleri takip ediyormusunuz yoksa kendiniz mi yapıyorsunuz?

merhabalar. yine ben yardım yapmanızı istiyorum. hangi forex kurumlarda hesap açtınız- yöresel mi yurtdışı mı ve neden?
Bu arada Ramazan Ayı tüm site üyelrine mübarek olsun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri