Negatif Voltaj ile Pozitif Voltaj

enDestan

Üye
Bilgisayar güç kaynağından ayarlanabilir güç kaynağı yapmayı düşünüyordum. Bazı videolarda -12V ile +12V dan 24V elde edip bunu kullanmışlar. Bunun bir sakıncası yok mu? Etikette -12V için 0,2A güç sağlayabileceği verilmiş Eğer daha yüksek bir akım sağlasa da kullanmamaız da bir sakınca var mı?

Kullandınız gerilime göre degişir misal 24v dan 0.2a alabilirsin ama sen bunu 5 v ta düşürüp kullanırsan akım farklılıklar ı olabilir ısı kaybı filan unutmayın gerilim azaldıkça akım artar

iki tane güç kaynağının +12 volt devrelerini artı eksi şeklinde seri bağlayın .24 v 10-12 amper güç eldebilirsiniz.

iki tane güç kaynağının +12 volt devrelerini artı eksi şeklinde seri bağlayın .24 v 10-12 amper güç eldebilirsiniz.
Kullanacağım güç kaynağının 12V kanalı tek galiba çünkü bazı PSU modellerinde 12V1 12V2 gibi etiket üzerinde ayrı değerler olurken bunda yok karta baktığımda da zaten tek bölümden çıktığı açık o yüzden seri bağlayarak 24V elde edemeyeceğimi düşünüyorum. Bende voltaj düşürücü devre ile 12V tan aşağı değerleri ayarlamayı, voltaj artırıcı devre ile de 12V tan yüksek değerleri ayarlamayı düşünüyorum ve bunların çıkışkarını ayrı ayrı yapmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri