Ne tür bir sensör kullanmalıyım???

mrfkrdrn

Üye
metal algılması yapacak bir sensöre ihtiyacım var . endüktif sensörlere baktım fakat algılama mesafesi benim için yeterli değil.Bana yaklaşık 40-50 cm den metali algılatabileceğim bir sensör gerekli.Yardımcı olur musunuz arkadaşlar????

Limit anahtarlarinin farki marka ve modellerine baktiniz mi? Limit anahtarlari enduktif sensorlerdir fakat ben mikron seviyelerinde hassasiyet gosterenleri var diye biliyorum.

Ben yanlis anlamisim afedersiniz siz daha uzaktan algilamak istediginizden belirtmissiniz.

bu mesafelerde metal değilde cisim algılaması olarak çözüm sağlamanız daha mantıklı olur, o mesafedeki endüktif bir sensör noktasal olarak cisimi algılayamaz, ortamdaki manyetik alanlardan etkilenir. mesafe hep sabitse lazer veya photoelektrik sensörle noktasal olarak var yok algılaması yapabilirsiniz.

bu mesafelerde metal değilde cisim algılaması olarak çözüm sağlamanız daha mantıklı olur, o mesafedeki endüktif bir sensör noktasal olarak cisimi algılayamaz, ortamdaki manyetik alanlardan etkilenir. mesafe hep sabitse lazer veya photoelektrik sensörle noktasal olarak var yok algılaması yapabilirsiniz.

Katılıyorum. Bu mesafeden cisimden yansımalı bir optik sensör daha uygun olabilir.

teşekkür ederim cevaplarınıza bizde öyle çözüme ulaştık

cisimden yansımalı en doğru çözüm olur diye düşünüyorum arkadaşlar doğru söylemiş mesafe uzun ve yanılma olasılığı yüksek

eğer istenmeyen metallerin algılanmasından bahsediliyorsa örneğin gıda fabrikasında paketlenen ürünlerin içinde metal olup olmadığı kontrol edilmek istenirse tek çözüm avm, havaalanı gibi yerlerde gördüğümüz ve x-ray diye nitelendirdikleri ki bu yanlış adlandırmadır metal dedektörlerinin portatif olanlarından kullanılması uygundur.

ballofa bak istersen ama sana şunu söyleyen bilirim eğer bir bant sistemi var ise kapasitif bir sensör kullanarak halede blirsinn metallerin gececek olan banda bir plastik koy yukarı kalkınca sensör görür :: geliştirmek sana kalsın

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri