nasıl yapabiliriz

nusret45

Üye
merhaba arkadaşlar bn şunu merak ediyorum . bi insan vücudundan enerji gecirip lambayı nasıl yakar . yani lamba üzeriimizde n seri olarak gececek

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşlar bn şunu merak ediyorum . bi insan vücudundan enerji gecirip lambayı nasıl yakar . yani lamba üzeriimizde n seri olarak gececek

Önemli olan fazın devreyi tamamlamasıdır...Normalde faz devresini nötr üzerinden tamamlar..Ama senin dediğin şekilde olursa faz devresinin senin üzerinden geçip ayaklarından toprakta tamamlayacak..saygılar...

Olayı daha detaylı anlatır mısınız? Kastettiğiniz 220v lamba olduğunu sanmıyorum. Eğer 22o ac ise ne faydası olacak sonuçta faza lambaya dokunan kişi çarpılacak (ya sakatlanır ya da ölür) lamba da çok kısa süre için yanacaktır.

bn kendim elktrikçiyim ancak bu işi denedim çarptı . daha önce bnm gözümün önünde yaktılar oyüzden sordum bi kaç dakika yandı

biz armut ampul diyoruz 60 watt sarı yanar

biz armut ampul diyoruz 60 watt sarı yanar
Yanlış anlamayınşeffaf mı derken, flaman görünüyor muydu diye soruyorum soft(içi görünmeyen) olanındansa elektronik olarak ve led ile dışardan elektrik vermeden lamba yakmak gibi bir şaka var, bu yüzden soruyorum.

yok soft degildi ya flaman dı şeffadı içi görünenlerden

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri