Nasıl esp8266 ile 5v röle kontrol ederim?

furkansl

Üye
Merhaba, ben esp8266 (nodemcu değil) ile 5v röle kontrol etmek istiyorum esp8266 pinlerini blinky ile şuan kontrol edebiliyorum ama 3,3 volt sinyal gönderebiliyorum ve bu 5v röle için yeterli olmuyor. istediğim gibi kontrol edebilmem için nasıl bir yol izlemeliyim?

Role yazan yere esp8266 çıkışını bağla

Untitled.png

Benzer bir durum için Esp-01 (esp8266) ile röle kontrolu yapmak istiyorum. Yazılım kısmını halletim, arduino uno ile hem 5v hem 3.3v sağlanabildiğinden bu şekilde çalışıyor. Arduino uno olmadan çalıştırabilmek için 5v bir kaynak besleme ve bu 5v'den 3.3v'ye çevirmek için ams1117 3.3v veya lm1117 3.3v regülatör ile Esp-01 beslenebilir. Bu tür modüller parazite duyarlı olduklarından beslemeye paralel bir 10nf kondansatör bağlamak yararlı olacaktır.

merhabalar esp32 ile 5v röleyi kullanamıyorum. yazılımı hallettim yazmışsınız. rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Esp8266 yapısı gereği 3.3 volt mimarisindedir. Arduino'da ise 5 volt'tur. Bir direnç bir transistörle sürülerek (transistör tetiklenerek) röle çalıştırılabilir. Bunun için de 5 volt bir kaynak gerekir. Kullanılan nasıl bir röle?

esp32 cam kullandım 5v tek kanal rölesi. güvenlik sistemi yapacağım için rölenin kontaklarını açık kapalı konuma getiremiyorum. anladığım kadarıyla arduino ile röleyi tetiklemem lazım ama kod yüzünden hata yaşıyorum.

Karar verin tek bir konudan devam edin! Röleyi ve kodları paylaşın. Sırf röleyi tetiklemek için ayrıca arduino'ya gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri