Nasıl bir sistem yapabilirim

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin elimde bir cay semaveri bir tanede ketıl var her sabah cay suyu kaynatıp cay demle işlerim oluyor bazen gec kalıyorum ve dolayısıyla cay geç çıkıyor
Bu durumu ortadan kaldırmak için saat 7:30 gibi sistem devreye girse su kaynasa bersey hazir olsa ben böyle bir sistem nasil yapabilirim yazılım yazmak gerekir diyorlar ben elektrik teknisyeniyim ama bu yazılımdan anlamıyorum
Bu konuda düşüncelerinizi paylasirsaniz sevinirim
Herşey gönlünüzce olsun sağlıcakla kalın

40 liraya zaman saati alacaksiniz. İstediğiniz saatte su kaynayacak.

Bu durumda sadece suyu kaynatirsiniz su hazır olur cayi demlersiniz

İkincisi bi markanin ketili vardı. Sen suyu cayi koyuyorsun kendi demliyor. Bundan alıp zaman saatini buna takarsaniz hem su kaynar hem cayi demler sistem. 400 tl civarı idi bu cayci.

Entest ttr 10 var zaman saati 400 tl vereceğime onu alırım o daha mantıklı onun proglamasini zamanında bir bankaya yaptım cumartesi pazar günlerini es geçerim diğer günler için kurarım

Arduino rtc modülü ile hem ucuza gelecektir hemde yılda 10 15 sn şaşıyor max

nanolar çok pahalı değil 20 25 tl maks. rtc modül 5 tl röle 5 tl desek bana göre ucuza geliyor ama size göre nedir bilemem

nanolar çok pahalı değil 20 25 tl maks. rtc modül 5 tl röle 5 tl desek bana göre ucuza geliyor ama size göre nedir bilemem

Arduino bilmeyen şahıs , uğraşacak yapacağım diye ( bize tuzlu derken genelleme yaptım )
hazır var sistem sadece ayar yap tak tamam .

bazen bir ucuzluk derken , bakmışın pahalıya gelmiş .

Maalesef hiç birşey zahmetsiz hatta ucuz bedava olmaz. Zafer veya anın tadını çıkarmak için de hazırlık yapmak şart.

Mesela ... Zamanlayicili bir priz alır prize takarsınız zamanı kurar, çaydanlığa su ekler butonunu basar birakirsiniz. Demli değil de poşet çay olsaydı bardağa poşeti de daldırır ipini otomatik çay çıkarıcıya ilistirip sıcak su döktükten sonra çıkarma zamanını kurarsiniz ...

Elektrikciyim diyorsunuz peki semaver çay demleme ne iş? Fabrikada eskiler size mi yıktı bu işi yoksa çay ocağı mi isletiyorsunuz?

Diğer maliyetli seçenekler, paralı yardımcı tutmak siz kalkmadan önce istediklerinizi hazırlayacak veya evlenmek ...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri