Nasıl çalışır

bakambi

Üye
Öncelikle herkese merhaba elimde bu ampul ler den var bunu çalıştırmak için ne yapmam lazım iki pin var 220 v elektriği her pinine bağladım yanar gibi oldu yanmadı galiba bir tanesini feda ettik

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220506_194403.jpg
    Screenshot_20220506_194403.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 30
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle herkese merhaba elimde bu ampul ler den var bunu çalıştırmak için ne yapmam lazım iki pin var 220 v elektriği her pinine bağladım yanar gibi oldu yanmadı galiba bir tanesini feda ettik

kutusunda ampulun üzerindeki yazar ?
bu ampul olabilir watt değişebilir
https://www.amazon.com.tr/Osram-Tasarruflu-Kelvin-Soketli-G24D-1/dp/B000N5MVB8

özcan aydınlatmanın kare tip bir serisi vardı içinde 2 pimli uzun ampuller ve trafosu ( elektronik balast) vardı .
ampulun değerlerini hatırlamıyorum .

Son düzenleme:
plc ampül diye geçer elektronik balast yada balast starter ile birlikte çalışır

18w elektronik balast
1a5a9a49d00afec0d?clipPathE=legacy_path&$pnglarge$.png

10 watt plc ampul uygun balastla çalışır ,üstündeki ambalajındaki bilgilere yinede bakmak lazım.
18 watt ampul hocam kaçlık balas ile çalıştırmam da sorun Olmaz 24 luk ve daha yüksek balas çalışmasında sorun olurmu mantık led trafosu gibi birsey mi

18 watt ampul hocam kaçlık balas ile çalıştırmam da sorun Olmaz 24 luk ve daha yüksek balas çalışmasında sorun olurmu mantık led trafosu gibi birsey mi
Aynı wattla çalıştırman daha uygun olur,lambanın ömrünü azaltır ya da çalıştırmaz(mecbur kaldığımda plc ampüller yaygın iken çok denedim yukarıda yazdıklarım ile karşılaştım, tercihen aynı watt).Plc ampüller florasant ampül sistemi ile çalışır daha da doğrusu florasant ampülün elektronik balans ile çalışan minyatür versiyonları gibidir.Led ampüller yaygınlaşınca üretimleride azaldı markalı ürünlerde yok gibi.Kolay gelsin.

Aynı wattla çalıştırman daha uygun olur,lambanın ömrünü azaltır ya da çalıştırmaz(mecbur kaldığımda plc ampüller yaygın iken çok denedim yukarıda yazdıklarım ile karşılaştım, tercihen aynı watt).Plc ampüller florasant ampül sistemi ile çalışır daha da doğrusu florasant ampülün elektronik balans ile çalışan minyatür versiyonları gibidir.Led ampüller yaygınlaşınca üretimleride azaldı markalı ürünlerde yok gibi.Kolay gelsin.
Anladım hocam tesekuler

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri