Nükleer Santral Kurulsun Mu?

nükleer santral karşıtlarını anlıyorum ve saygı duyuyorum ama allah korusun ermenistan veya bulgaristan nükleer santrallerinde yaşanacak bi kazada ne yapabileceğimizi açıklayabilirler mi acaba?
Ustam bırak Ermenistan'ı, Bulgaristan'ı ya da Çernobil'i Japonya Fukuşima'dan bile serpinti buralara geliyorsa tüm dünya tehlikede. Üstelik biz yapmasak bile atıklarını okyanusun dibine gömerek bir sızıntıdan her ülkenin nasiplenmesi sağlanacak sistem kurulmuş!:(

japonlarda bile nüleer kaza insan hatasıyla olabiliyor teknisyen yakıtı çok fazla koyup aşırı dozda rarasyona maruz kalıp öldü nükleer santral yok ama mahallenin radrasyona maruz kalmasına neden olan insanlarımız oldu ve İzmir Gaziemir de Aslan kurşun fabrikasının arazisinde radyoaktif atıklar gömülü bulundu...

indir.jpg

Son düzenleme:
Bence kurulmamalı Güneş enerjisinden yararlanmak var iken neden kendimizi riske atalım ki
Hatırlanırsa Avrupa'daki onlarca nükleer santral doğal gaza geçiş yüzünden üretimlerini durdurmuştu. Rusya gazı kesince tek tek devreye almaya başladılar. Hatta nükleer enerjiyi yeşil enerji sınıfına sokmak için AB'de konuşuldu. Sonucunu bilmiyorum. Teknolojisi için olsa bile nükleer enerjiye sahip olmak gerekiyor. Yarın bir gün HES/GES/RES yeterli olursa hem karbon salınımlı fosil yakıtlar hem de nükleer santral tabi ki durdurulmalıdır. Unutmamak gerekir ki sıfır emisyonlu bir şey yok. Üretimleri karbon izi diye tarif edilen karbon dioksit salınımına sebep oluyor maalesef.

Herkesin bakış açısı farklı. Zaten güzellik de burada. Herkesi aynı anda memnun etmek mümkün değil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-15-19-15-00-1.png
    Screenshot_2023-03-15-19-15-00-1.png
    1 MB · Görüntüleme: 8

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular