Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Fiyatların düşmesinden ziyade Türkiye'nin toptan enerjisiz kalma ihtimali var, 3gün iran gazı kesti fabrikaları kapatmaya başladık, barajların da durumu ortada, yağışlar kesildi akarsu üzerine kurulu santrallerde tehlikede. Geriye nükleer enerji kaldı.
dışa bağımlı olmamak için nükleer enerji şart.
Nükleer enerji evet şart ama bu şartlar da değil!Neden Rusya bize nükleer santral yaparken Akkuyu da üs kuruyor? Neden Akkuyu ya liman inşaa ediyor? Neden Akkuyu nükleer santrali yönetiminde hiçbir Türk kalmadı? Neden Cüneyd Zapsu gibi biri bile yönetimden istifa etti?
Cüneyd Zapsu neden istifa etti biliyormusun?2023 seçimlerinde büyük bir ihtimalle bugün kü iktidar değişecek ve Akkuyu nükleer santrali inşaatı da incelemeye alınacak veremeyeceği hesaplar olduğu için istifa etti!

Nükleer santrale gelene kadar milet aç aç yaklaşımı için:
Yazılanları okuyunca tarım ülkesi olup kendi kendimize yettiğimiz zamanlarda sanki insanlar refah içindeydi gibi bir düşünceye kapılıyorum.

Ama sonra 40'lı-50'li-60'lı-70'li yıllardaki şehirde ve kırsalda yaşayan halkın ekonomik durumunu tahayyül edince söylemlerin çokta yerli yerinde olmadığını görüyorum.

Bol tarım ürünü vardı ama bugünden daha fazla şekilde gıdaya erişim sorunu yokmuydu?
Tarım ülkesiydik ya o zamanlar.

Madem boldu, biz neden yiyemiyorduk?
Biz yiyemiyorsak kimler yiyiyordu?

O dönemin toplumunu yansıtan Türk filmleri ve müzik sanatçılarının eserleri halkın ve ekonominin durumunu net olarak ortaya koyuyor.

Çoğumuz o günleri yaşadık, yaşamayanlarda Şaban filmlerinden biliyordur.

Gerçi Şaban filmerini bugüne örtülü mesaj için izlettiriyor çoğu kanal ama "merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler" durumuna düştüğünü görmüyor. Belkide görüyor ama halk nasılsa görmez diyorda olabilir.

Battığı iddia edilen ekonominin batmadan !!! önce ne halde olduğu o filmlerde ortada, görünüyor.
Kaldıki o filmleri çekenlerin o günde bugünde hayata bakışı belli.

Haa, "yok o zamandan bir farkımız" diyen de çıkabilir.
O zaman yönetim ileri götürmemiş belki ama ifade edilmeye çalışıldığı gibi geride gidilmemiş derim.

Bir de bugüne bakalım. Evet ihtiyaçlar çoğaldıkça kazanç yeterli gelmiyor, doğru.
Her zaman olduğu gibi hayat şartları çok zor.

Ama el insaf, o eski filmlerde yansıtılandan epey hallice yaşıyor çoğu insan.

Şükretme ve dua etmeyi unutmamak lazım.

Konu başlığı olan Nükleer santral için de yazalım birşeyler.

Küçümsediğimiz birçok ülkede nükleer santral varda, bizde neden olmasın???
Olsun olsun...

Not:
Akkuyu santralinde
"Projede şu an 20 bin kişi çalışıyor. Bu personelden yüzde 80'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. "

Demiş şu haber.
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/akk...linde-55-turk-muhendis-goreve-basladi/2680363

Nükleer santrale gelene kadar milet aç aç yaklaşımı için:
Yazılanları okuyunca tarım ülkesi olup kendi kendimize yettiğimiz zamanlarda sanki insanlar refah içindeydi gibi bir düşünceye kapılıyorum.

Ama sonra 40'lı-50'li-60'lı-70'li yıllardaki şehirde ve kırsalda yaşayan halkın ekonomik durumunu tahayyül edince söylemlerin çokta yerli yerinde olmadığını görüyorum.

Bol tarım ürünü vardı ama bugünden daha fazla şekilde gıdaya erişim sorunu yokmuydu?
Tarım ülkesiydik ya o zamanlar.

Madem boldu, biz neden yiyemiyorduk?
Biz yiyemiyorsak kimler yiyiyordu?

O dönemin toplumunu yansıtan Türk filmleri ve müzik sanatçılarının eserleri halkın ve ekonominin durumunu net olarak ortaya koyuyor.

Çoğumuz o günleri yaşadık, yaşamayanlarda Şaban filmlerinden biliyordur.

Gerçi Şaban filmerini bugüne örtülü mesaj için izlettiriyor çoğu kanal ama "merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler" durumuna düştüğünü görmüyor. Belkide görüyor ama halk nasılsa görmez diyorda olabilir.

Battığı iddia edilen ekonominin batmadan !!! önce ne halde olduğu o filmlerde ortada, görünüyor.
Kaldıki o filmleri çekenlerin o günde bugünde hayata bakışı belli.

Haa, "yok o zamandan bir farkımız" diyen de çıkabilir.
O zaman yönetim ileri götürmemiş belki ama ifade edilmeye çalışıldığı gibi geride gidilmemiş derim.

Bir de bugüne bakalım. Evet ihtiyaçlar çoğaldıkça kazanç yeterli gelmiyor, doğru.
Her zaman olduğu gibi hayat şartları çok zor.

Ama el insaf, o eski filmlerde yansıtılandan epey hallice yaşıyor çoğu insan.

Şükretme ve dua etmeyi unutmamak lazım.

Konu başlığı olan Nükleer santral için de yazalım birşeyler.

Küçümsediğimiz birçok ülkede nükleer santral varda, bizde neden olmasın???
Olsun olsun...

Not:
Akkuyu santralinde
"Projede şu an 20 bin kişi çalışıyor. Bu personelden yüzde 80'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. "

Demiş şu haber.
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/akk...linde-55-turk-muhendis-goreve-basladi/2680363
http://www.akkunpp.com/sirket-yonetimi-2 bu yönetim kadrosu tabi ki inşaatında Türk işçileri çalışıyor.Peki yönetim de neden bir tane Türk yok?
Az önce de yazdım Cüneyd Zapsu gibi biri neden yönetimden istifa etti? Benim görüşüm belli ya sizin ki ne?Bakın ne açıklama yapmış ve Akkuyu nükleer santraline dava açmış
https://medyascope.tv/2022/11/01/ak...nustu-istifa-etti-mi-neden-sirkete-dava-acti/

Aynen doğru. :) :) :) :) :) :) :) :) İhayla sihayla topla dış açık kapanmaz. Oysa heykel yaparak konser vererek tuhaf hereketlerle dans ederek dış açığı kapatabiliriz. İngiliz elçiyle balık yiyerek kapatabiliriz. temel atmama töreni yaparak kapatabiliriz.

Selçuk Bayraktyarın değpremde tek başına yaptığı yardım 655 milyon Tl artı 1000 tane ev.
Yarın seçimi birileri kazanırsa bırakın ihayı sihayı, simit bile sattırmazlar.

Dış borç nasıl kapanır? Devrim arabalarını engelleyerek kapanır, Erbakanın motor fabrikasını kapattırarak kapatılır. dağın başına 81 meterlik dev heykel yapılarak kapatılır.

Dış ticaret açığı üreterek kapatılmaz çünkü.

Aynen doğru. :) :) :) :) :) :) :) :) İhayla sihayla topla dış açık kapanmaz. Oysa heykel yaparak konser vererek tuhaf hereketlerle dans ederek dış açığı kapatabiliriz. İngiliz elçiyle balık yiyerek kapatabiliriz. temel atmama töreni yaparak kapatabiliriz.

Selçuk Bayraktyarın değpremde tek başına yaptığı yardım 655 milyon Tl artı 1000 tane ev.

Dış borç nasıl kapanır? Devrim arabalarını engelleyerek kapanır, Erbakanın motor fabrikasını kapattırarak kapatılır. dağın başına 81 meterlik dev heykel yapılarak kapatılır.

Siyaset ince dokunuşlar ile yapılabilir. Fakat ülkenin kurucusuna dil uzatmak siyasi iktidarlar üzerinden saçma sapan benzetmeler yapmak zavallılara yakışır.

Bu kadar saçmalık olmaz İHA yapıyoruz ekmeklik buğday Ukrayna'dan geliyor Uçak yapıyoruz yediğimiz et Polonya, Fransa ve Sırbistan dan geliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri