Nükleer Santral Kurulsun Mu?

dünya terk ediyor kapatıyor ermenistan da pimi çekilmiş bomba var nükleer öldürür.

• Sevdim
Tepkiler: huh
Çernobil patladığında ilkokula gidiyordum radyasyonlu çayı içirmemek için annem günlerce çay içirmedi o zamanki hükümet üstünü örtbas etmek için her şeyi yaptı ki patlayan reaktör burda değildi. Annem ,anneannem kanserden öldü eskiden kanser bu kadar yaygın değildi ne zaman patlayan reaktörden çıkan zehir buraya geldi ondan sonra hastalık arttı.Nükleer güç bizim gibi yönetilen ülkelere uygun değil sanata,bilime, eğitime değer veren ülkelerde,demokrasinin ,şeffaflığın ,insanların hataları için hesap verebildiği ülkelerde kurulduğunda verimli ve güvenli olur.Japonya örneği var Fukushima ,bakmayın onlarda Japon mucizesi felan oldu da fakat kültürel olarak erozyona uğradılar sadece hala kapalı bir toplum hükümetleri de öyle (hara kiri yaparlar en fazla suçu alır biri)
Bizde böyle bir durumda olacakları gözünüzde canlandırın şöyle gözünüzü kapatıp televizyona çıkacak enerji,iç işleri,çevre,sağlık,turizm:),ekonomi bakanlarının böyle bir durumda yapacağı açıklamaları bir düşün, 3 tane yangın uçağını kaldıramadık arkadaşlar .
Çernobil dizisini seyredin birde varsa imkanınız (araştırın dizidekiler gerçek)hata üstüne hata, üstünü örtmek için felaketin, o kadar hayat.
Ben bilime ,sanata ,eğitime inanıyorum fakat bu şartlarda karşıyım bu işe kusura bakmayın.

daha termik santrali yangından koruyamayanlara nükleer santral vermek yanlış üstelik çürük zemine çürük biyaya....
Çernobil patladığında ilkokula gidiyordum radyasyonlu çayı içirmemek için annem günlerce çay içirmedi o zamanki hükümet üstünü örtbas etmek için her şeyi yaptı ki patlayan reaktör burda değildi. Annem ,anneannem kanserden öldü eskiden kanser bu kadar yaygın değildi ne zaman patlayan reaktörden çıkan zehir buraya geldi ondan sonra hastalık arttı.Nükleer güç bizim gibi yönetilen ülkelere uygun değil sanata,bilime, eğitime değer veren ülkelerde,demokrasinin ,şeffaflığın ,insanların hataları için hesap verebildiği ülkelerde kurulduğunda verimli ve güvenli olur.Japonya örneği var Fukushima ,bakmayın onlarda Japon mucizesi felan oldu da fakat kültürel olarak erozyona uğradılar sadece hala kapalı bir toplum hükümetleri de öyle (hara kiri yaparlar en fazla suçu alır biri)
Bizde böyle bir durumda olacakları gözünüzde canlandırın şöyle gözünüzü kapatıp televizyona çıkacak enerji,iç işleri,çevre,sağlık,turizm:),ekonomi bakanlarının böyle bir durumda yapacağı açıklamaları bir düşün, 3 tane yangın uçağını kaldıramadık arkadaşlar .
Çernobil dizisini seyredin birde varsa imkanınız (araştırın dizidekiler gerçek)hata üstüne hata, üstünü örtmek için felaketin, o kadar hayat.
Ben bilime ,sanata ,eğitime inanıyorum fakat bu şartlarda karşıyım bu işe kusura bakmayın.

Ermenistan ve İran bile hemde o kadar eski teknolojiyi dibimizde güvenle çalıştırırken, Biz neden çalıştıramayız.

Ermenistan ve İran denildiğinde 3. hatta 4. dünya ülkesi dahi deniliyor.

Onlar kadar beceremeyeceğimizi düşünüyorsanız ülkemize ÇOOOK BÜYÜK HAKSIZLIK ediyorsunuz bence.

Ayrıca....
bizim gibi yönetilen ülkelere uygun değil sanata,bilime, eğitime değer veren ülkelerde,demokrasinin ,şeffaflığın ,insanların hataları için hesap verebildiği ülkelerde
Bu saydıklarınız İran'da ve Ermenista'da var demekki...

3 tane yangın uçağını kaldıramadık

Yangınlara 16 uçak, 9 İHA ve 51 helikopter ile müdahale ediliyor

https://www.dw.com/tr/yangınlara-16-uçak-9-iha-ve-51-helikopter-ile-müdahale-ediliyor/a-58749474

...​

Müslüm Gürses. -Ben hep ezilmeye mahkum muyum-itirazım var.

Nükleer güç bizim gibi yönetilen ülkelere uygun değil sanata,bilime, eğitime değer veren ülkelerde,demokrasinin ,şeffaflığın ,insanların hataları için hesap verebildiği ülkelerde kurulduğunda verimli ve güvenli olur

ben ülkemin vatandaşının bu kadar aşağılanacağnı asla düşünmezdim. bunu okuyunca cinnet geçirdim.
insanların ilk amacı endini savunmaktır. ben yıllarca belimde tabanca ile dolaştım insanları vurmak için mi hayır bir saldırı olursa caydırmak için . AbD neden pakistanı dize getiremedi çünkü çaydırıcılıgı nükler silahı var . ilk amaç savunma bunun yanında gelen enerjiyede allah bereket versin kullanırız. ama yıllar önce amazon ormanlarını kesip kereste vs için imha edip sonra biz ve bizim gibi ülkelerden dünyanın cigerleri bitiyor ormanları yeniden kuralım diye yardım kampanyaları başlatanları hiç unutmadık.

denebilirki kanunlarımız devleti ( bunun içinde öksüz yetim mazlum v.s dahildir ) degil suçlu insanları koruyor cezalar caydıramıyor.bunları önce düzeltelim herşeyi sırasıyla yapalım buna sözüm olmaz.
adam ormanı yaktı şimdi cezaevinde istirahat ediyor.
japonya dün çete reisi olan 72 yaşındaki adamı idama mahkum etti.
güzel işler yapan insanımızı ödüllendirmek hatalı işlere kalkışanlarıda caydırıcı şekilde cezalandırmadıgımız sürece böylr boş boş forumlarda nefes tüketmeye devam ederiz.

sahi ben neden 10 yılllar boyunca forumları terk etmiştim .

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri