Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Karşılaştırma olarak, bir kişinin yıldırım çarpmasından ölme riski iki milyonda birdir (nükleer santralde insana ve çevreye zarar verebilecek bir kaza olma olasılığının en az 5 katı).
1997 de Hatay da asker dim Tankçı olarak kışladaki piyadeleri güneydoğuya operasyon a götürdüler taburun üstüne yıldırım düştü sadece telsizci şehit oldu tabur kurtuldu!Nüklüer santralde kaza olursa kaç kişi etkilenir?
İstanbul havaalanının yeri yanlış dedi çevreciler buna mimar ve mühendisler odası da karşı çıktı ama iktidar her engeli kaldırdı ve havaalını yaptırdı daha havaalenı açılmadan taksi yolu çöktü kuş göç yolu üzerinde yapmayın denildi:Kolin inşaat sahibi:Manyetik bir cihaz kullanıp kuşların göç yolu değiştirilecek bir teknoloji var bunu kullanacağız dedi sonuç:https://tr.sputniknews.com/turkiye/...cak-kus-surusune-carpti-govdede-hasar-olustu/
Nüklüer de aynı mantıkla yapılıyor THY nin bir uçağı seferlerden tamamen kaldırıldı kuş sürüsüne çarptığı için şimdi bu havaalanı vatana hizmet mi?
Bir şirketniz olsa bu şirket Köprü yapsa köprüde kaza olsa iş gecikse devlet size yeniden iş verir mi?Aynı şirket tren yolunu revize etse tren yolunda yaptığınız işçiliğiniz den dolayı kazalar olsa insanlar ölse devlet size yeniden iş verir mi?İstanbul havaalanı inşattın da binlerce işçinin kaza geçirdiği orada çalışanlar tarafından anlatıldı hatta işçiler kazalar ödenmeyen maaşlar şartların kötü olduğu gibi olaylar yüzünden kaç sefer eylem yaptı böyle bir şirkete neden nüklüer santral işi verilir?Bu hizmetin vatan için hizmet olduğunu düşünmek ne kadar doğru?
İstre kızın ister kızmayın benim görüşüm Türkiye sömürge devleti olmuştur Türkiye dış politikasında herkes ten bir şeyler alarak ekonomisini ve geleceğini ipotek altına almıştır nüklüer santral de böyledir Rusya ve Türkiye deki yandaş şirketlerin ülkemizi sömürmesi için planlanmış ve yapılıyor ne yazık ki!
Hidroelektrik,termik santralde elektrik üretiliyor evimize kadar bu elektrik geliyor birim fiyatı 41 kuruş ama nüklüer de elektrik üretiliyor santral çıkış fiyatı 68 kuruş!Bu nasıl bir vatan a hizmet?

insan hayatı son sıra . para ilk sıradır .
yiyeceğimiz bir tas yemek gerisi zevk
istekler ve hırs bitmiyor .
imanını yap yeter . hırsını imanda yap .

ALLAH vermiş güneş nimetini , akan suları , vs gibi ( doğal )

gerçekleri hiç kimse tartışmıyor ,.
n.santralı yapılması .
iyidir ( şundan olayı )
kötüdür ( şundan olayı )

niye tarım için ( yiyecek , su ) için kendimizi yormuyoruz .

sağlıcakla kalın .
Arkadaşlar bende siyaseti sevmem ve bu olayada kesinlikle siyasi olarak bakmıyorum. Olaya teknik açıdan ve vatana millete faydası açısından bakıyorum. Vatanın, Milletin hayrına kim hayırlı iş yapıyorsa benim için baş tacıdır.

Arkadaşlar bende siyaseti sevmem
hemfikirim ( Aynı düşüncede, aynı görüşte olan )

hayırlı iş

Hayır:
Meşru iş. Faydalı amel. İyilik. güzel işler, sevap kazandırıcı
Şer: Zararlı iş. Kötülük.
Her hayırda bir şer, her şerde bir hayır vardır...
Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz

Son düzenleme:
ALLAH vermiş güneş nimetini , akan suları , vs gibi ( doğal )
Güneş rüzgar sürekli ve sabit değil nüklüer santral büyük ve sabit güçte elektrik üretmek için gerekli ama yapan firma iş ve işçi sağlığına dikkat etmeli üretilen elektrik ülke şartlarına göre uygun olmalı.
Yapılan yatırım birileri ülkemizi sömürsün diye değil vatandaşımız bu yatırımla güvenli ve ucuz elektriğe ulaşmalı amacıyla yapılmalı

1997 de Hatay da asker dim Tankçı olarak kışladaki piyadeleri güneydoğuya operasyon a götürdüler taburun üstüne yıldırım düştü sadece telsizci şehit oldu tabur kurtuldu!Nüklüer santralde kaza olursa kaç kişi etkilenir?
İstanbul havaalanının yeri yanlış dedi çevreciler buna mimar ve mühendisler odası da karşı çıktı ama iktidar her engeli kaldırdı ve havaalını yaptırdı daha havaalenı açılmadan taksi yolu çöktü kuş göç yolu üzerinde yapmayın denildi:Kolin inşaat sahibi:Manyetik bir cihaz kullanıp kuşların göç yolu değiştirilecek bir teknoloji var bunu kullanacağız dedi sonuç:https://tr.sputniknews.com/turkiye/...cak-kus-surusune-carpti-govdede-hasar-olustu/
Nüklüer de aynı mantıkla yapılıyor THY nin bir uçağı seferlerden tamamen kaldırıldı kuş sürüsüne çarptığı için şimdi bu havaalanı vatana hizmet mi?
Bir şirketniz olsa bu şirket Köprü yapsa köprüde kaza olsa iş gecikse devlet size yeniden iş verir mi?Aynı şirket tren yolunu revize etse tren yolunda yaptığınız işçiliğiniz den dolayı kazalar olsa insanlar ölse devlet size yeniden iş verir mi?İstanbul havaalanı inşattın da binlerce işçinin kaza geçirdiği orada çalışanlar tarafından anlatıldı hatta işçiler kazalar ödenmeyen maaşlar şartların kötü olduğu gibi olaylar yüzünden kaç sefer eylem yaptı böyle bir şirkete neden nüklüer santral işi verilir?Bu hizmetin vatan için hizmet olduğunu düşünmek ne kadar doğru?
İstre kızın ister kızmayın benim görüşüm Türkiye sömürge devleti olmuştur Türkiye dış politikasında herkes ten bir şeyler alarak ekonomisini ve geleceğini ipotek altına almıştır nüklüer santral de böyledir Rusya ve Türkiye deki yandaş şirketlerin ülkemizi sömürmesi için planlanmış ve yapılıyor ne yazık ki!
Hidroelektrik,termik santralde elektrik üretiliyor evimize kadar bu elektrik geliyor birim fiyatı 41 kuruş ama nüklüer de elektrik üretiliyor santral çıkış fiyatı 68 kuruş!Bu nasıl bir vatan a hizmet?

Sayın @elektrikçicüneyt

Kusuruma bakmazsanız yazınız tam neresini düzelteyim yazısı olmuş.

1:İstanbul Havalimanın da taksi yolunun çöktüğü falan yok.Yeni elektirk ve sinyalizasyon hatları döşenirken yapılan inşatı gören ve bunu kafasına göre yorumlayanların uydurması bir iş.Hava limanındaki Taxi sorunu yolun çok uzun olması.Şu anda 20 dakikadan az taksi yapan uçak yok.

2:Uçaklar ve kuşlar daima çarpışır.Dünya da sadece bizde olan bir şey değildir bu çarpma olayı.Bura da önemli olan istatistiksel olarak sorti/çarpma oranı.Eğer standartların üzerinde ise o zaman haklı olabilirsiniz ama benim bildiğim bu tür bir durum yok.Eğer elinizde buna yönelik bir kaynak varsa seve seve düzeltirim .Lakin bu konu ile ilgili kimseler hiçte öyle demiyor: (kaynak: http://www.kokpit.aero/3-havalimani-kuslar )

3:THY'nin hangi uçağı kuş çarpması sonucu kal edildi merak ettim? Kuşlar yapısal hasar verir ama bir uçağı kal ettirecek kadar hasar verdiğini hiç duymadım (muharip ve küçük uçaklar hariç) Tamir ve Bakım için bir süre seferden çekilir bu durumda uçaklar onu kast ediyorsanız bu bilgiye bir kaynak alayım lütfen.

4:"Nükleer de aynı mantıkla yapılıyor" derken tam neyi kast ettiniz? Zan ederim Santral inşaatında çalışıyorsunuz ve tecrübe ettiğiniz şeyler var.Yanılıyor muyum?

5:Benim bildiğim İnşaatı cengiz inşaat tek başına değil bir konsorsiyum yapıyor.Cengiz inşaatın Nükleer reaktör tasarlaması ve inşa etmesi benim uzay istasyonu inşaa etmem gibi bir şey.

Güneş ve Rüzgar enerjisinden yeteri kadar faydalanmıyoruz derseniz bunda hemfikir oluruz. Ancak Güneş ve Rüzgar enerjisi gelecekteki talebi sağlayacak arz gücünde değildir ömürleri kısa olup doğa olaylarından etkilenen enerji türleridir. Hidroelektrik santraller dere yataklarını kurutan doğanın dengesini sapıttıran bir enerji üretim şeklidir ileride su sorunlarıda yaşanacağı düşünülürse tam bir fiyasko enerji üretim şeklidir. Termik santralde girdi masrafı yüksek, hava kirliliği hat safhadadır. Nükleerin gücüne ve temiz enerji kaynağı olmasına rakip şuanki teknolojiyle hiç bir alternatif bulunmamaktadır.

fikirler +
1 - nükleer santral olsun ( olsunda kim kim yaparsa yapsın , biz işimize bakalım )
2 - nükleer santral olsun ( olsunda biz çöplenelim biz işimize bakalım )
3 - nükleer santral olsun ( olsunda niye siz çöpleniyorsunuz , biz işimize bakalım )
4 - nükleer santral olmasın .
5 - ?

tüketim toplumu ( ne kadar verirsen o kadar tüketilir )
hiç bir kesim gerçekçi değil bende dahil .
yararlı yanlarını , zararlı yanlarını kimse gerçekleri konuşmuyor . ( artıları + eksileri - )
yazalım .

fikirler ayrı olabilir ,olacaktır da
orta yolu bulmak gerekir .
sorun tüm insanların hayatını ilğilendirdiğinden ( kaza olayı olursa ) çözümü zorlaştırıyor .

güneş ve rüzgar enerjisi dururken böyle bir tehlike göze alınırmı diye düşünmeden duramıyorum belki çok salakça şey düşünüyorum. ???
güneş ve rüzgar enerjileri zaten kullanılıyor ama yeterli değil klimaların yaygın kullanılmasıyla bile enerji ihtiyacı fazlalaştı ileriki zamanda elektrikli araçlar da dahil olursa bizde nükleer enerji olan ülkelerden enerji satın almak zorunda kalacağız

herkes tasarruflu enerji kullanmanın gerektiginin farkına varır şimdi bize yetmiyormu olan enerji okadar dogal kaynaklarımız önce elimizdekileri iyi kullanalım ben ce ben katılmıyorumm
nükleer santrak olmasın

Sayın @elektrikçicüneyt

Kusuruma bakmazsanız yazınız tam neresini düzelteyim yazısı olmuş.

1:İstanbul Havalimanın da taksi yolunun çöktüğü falan yok.Yeni elektirk ve sinyalizasyon hatları döşenirken yapılan inşatı gören ve bunu kafasına göre yorumlayanların uydurması bir iş.Hava limanındaki Taxi sorunu yolun çok uzun olması.Şu anda 20 dakikadan az taksi yapan uçak yok.

2:Uçaklar ve kuşlar daima çarpışır.Dünya da sadece bizde olan bir şey değildir bu çarpma olayı.Bura da önemli olan istatistiksel olarak sorti/çarpma oranı.Eğer standartların üzerinde ise o zaman haklı olabilirsiniz ama benim bildiğim bu tür bir durum yok.Eğer elinizde buna yönelik bir kaynak varsa seve seve düzeltirim .Lakin bu konu ile ilgili kimseler hiçte öyle demiyor: (kaynak: http://www.kokpit.aero/3-havalimani-kuslar )

3:THY'nin hangi uçağı kuş çarpması sonucu kal edildi merak ettim? Kuşlar yapısal hasar verir ama bir uçağı kal ettirecek kadar hasar verdiğini hiç duymadım (muharip ve küçük uçaklar hariç) Tamir ve bakım için bir süre seferden çekilir bu durumda uçaklar onu kast ediyorsanız bu bilgiye bir kaynak alayım lütfen.

4:"Nükleer de aynı mantıkla yapılıyor" derken tam neyi kast ettiniz? Zan ederim Santral inşaatında çalışıyorsunuz ve tecrübe ettiğiniz şeyler var.Yanılıyor muyum?

5:Benim bildiğim İnşaatı cengiz inşaat tek başına değil bir konsorsiyum yapıyor.Cengiz inşaatın Nükleer reaktör tasarlaması ve inşa etmesi benim uzay istasyonu inşaa etmem gibi bir şey.
Ulaştırma bakanından daha iyi biliyorsunuz bazı şeyleri:https://16punto.com/ulastirma-bakanindan-3-havalimani-itirafi-yanlis-yere-yapildi/
Bu haberi okudunuz mu:https://tr.sputniknews.com/turkiye/...cak-kus-surusune-carpti-govdede-hasar-olustu/
Fatih sultan mehmet köprüsünden geçiş kaç tl?İstanbul-Ankara arası otoban kaç tl?Evimizde kullandığımız elektrik birim fiyatı 0,41 tl yani 41 kuruş nüklüer santral de üretilecek elektriğin birim fiyatı kaç tl:12,35 dolar cent yani 0,61 kuruş hidroelektrik,termik santarllerde üretilen elektrik evimize kadar geliyor 41 kuruş birim fiyatı var ama nüklüer santralde üretilecek elektriğin santrl çıkış fiyatı 0,61 kuruş
Yine anlamadıysanız yapacak birşey yok ben anlatamıyorum demek ki size!
Nükleerin gücüne ve temiz enerji kaynağı olmasına rakip şuanki teknolojiyle hiç bir alternatif bulunmamaktadır.
Buna katılıyorum nüklüer santral kurulmalı ama bu santral kendi halkını sömürmek için araç olmamalı!Şuan evimizde kullandığımız elektrik birim fiyatı 41 kuruşsa nüklüer santralden çıkan elektrik birim fiyatı nasıl 61 kuruş olur?Aradaki fark kimin sırtına binecek?

nükleer santraller bir ülkenin jeopolitik konumuna ve staratejik yokluğa sebep olur. savaş halinde alim ALLAH

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,908
Son üye
EFZA

Yeni konular

Geri