Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Bu ülkeye faydalı olduğuna inanıyorum. Eğer bu yandaş trollük ise ben yandaş trolüm.

Thomas Edison(ampülü bulan adam) evlerde kullandığımız alternatif gerilimin ne kadar tehlikeli olduğunu göstermek ve engellemek için "Topsy" adındaki fili gerilim vererek öldürmüştür. Aşağıdaki videodan izlenebilir.

Edison Dünya tarihinin görüp görebileceği en büyük şerefsizlerden biridir. Adam doğru akımı yücelteceğim diye bir sürü şaklabanlık yaptı.(yukarıdaki örnek hariç elektrikli sandalye örnekleri falan var)

Teslaya yaptıkları ise zaten şerefsiz sıfatını almaya yeterde artar bile.

Nükleer enerjiye destek verenler elektrik faturalarının yüksek geldiğini gördükleri için öyle bir kamuoyu yaratılıyor.Nükleer kurulduktan sonra elektriğin ucuzlayacağını sanan bir grup insan ki bunların içinde sadece günlük ihtiyaçlarını karşılayan kesim .Aslında kullandığımız enerjiden yapılan kesintilere bakmak gerekli .

Edison Dünya tarihinin görüp görebileceği en büyük şerefsizlerden biridir. Adam doğru akımı yücelteceğim diye bir sürü şaklabanlık yaptı.(yukarıdaki örnek hariç elektrikli sandalye örnekleri falan var)

Teslaya yaptıkları ise zaten şerefsiz sıfatını almaya yeterde artar bile.

Bence bilimsel keşifleri yargılarken yaşanılan çağın şartlarına göre değerlendirmek gerekir.Ön yargılı düşündüğünüzü hissediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence bilimsel keşifleri yargılarken yaşanılan çağın şartlarına göre değerlendirmek gerekir.Ön yargılı düşündüğünüzü hissediyorum.

Alıntı başka postta yazı başka postta olduğu için anlayamadım.Bunlar bana mı yazıldı yoksa başka bir arkadaşa mı?

Kullanmayı biliyorsan sorun yok , diyeceğim geldi ama !!!

İnsanlara yiyecekler bitecek ( tükenecek ) kafamıza sokmuşlar , doğal bulamıyoruz hastalıklar özellikle kanser artmış gidiyor doğal yaşasaydık bu kadar kanser olurmuydu soruyorum , para var ya , bedava mezar bulsalar + üzerine de para verseler + bir de yanmayan kefen olursa hemen girecekler .

Bu gidişle suda bulamayacağız tuvalet atık suyunu arıtıp içeceğiz .

En sonunda delinin biri çıkacak ( gerçi deliye de gerek ) , nükleer enerji açığa çıkacak o zaman hanya'yı konyayı göreceğiz .

Elimizdeki kaynakları akıllıca kullanmayı bilmiyoruz , yada yönlendiriliyoruz .

Herkesin kafası aynı değil , biri bu günü düşünüyor , diğeri bu günü ve yarını düşünüyor , para düşünüyor fark burada .

Bir kısmı diyecek nükleer santral yapmassak gelişmemiz olmayacak , bir kısmı diyecek yanımızda bir çok nükleer santral dolu sen yapmasan ne olacak , ne deneseniz boş eninde sonunda yapılacak .

Sonuç ölüm kaçınılmaz . Sağlıcakla kalın .

Hidroelektrik santralinde çalışıyorum. Her gün her saat yük tevziye üretim değerleri giriyoruz.
Buyrun girin bakın:

https://ytbs.teias.gov.tr

sketch-1529763864493.png

Kullandığımız elektriğin %50'si ithal kaynaklarla üretiliyor. Yani sizin ödediğiniz elektrik faturasının yarısını başka ülkelere ödüyorsunuz. Para içeride kalmıyor, dışarı çıkıyor, sonra dolar neden yükseliyor diyorsunuz. Allah akıl fikir versin. Bugün nükleere karşı çıkanlar dün HESlere karşı çıkıyordu.
Şimdi kimse gelip bana siyaset ağzı ile konuşmasın. Burada siyaset değil gerçekleri konuşalım. Biz beceremeyiz diyenler, santrali işletecek nitelikte bir sürü donanımlı, becerikli, kendinden emin mühendislerimiz var, size gerek yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri